Najstarsza mieszkanka Rumi obchodziła urodziny!

Rumia Najstarsza mieszkanka rumi 100 lat urodziny
Reklama
Reklama

Jedyna stulatka w Rumi obchodziła swoje urodziny! Pani Helena Taube jest obecnie najstarszym mieszkańcem miasta i jednocześnie jedyną żyjącą stulatką.Pani Helena Taube urodziła się w Rogulewie, niedaleko Łężyc. Mając 19 lat została wywieziona do Niemiec na przymusowe prace, gdzie spędziła rok. Do Rumi przeprowadziła się, mając 24 lata. Doczekała się jednej córki, dwojga wnucząt, czworga prawnucząt i jednej praprawnuczki. Przez większość życia pani Helena nie pracowała zawodowo – zajmowała się domem i gospodarstwem. Do 80. roku życia nie przyjmowała na stałe żadnych lekarstw. Nigdy też nie stosowała żadnych diet, wręcz przeciwnie – zdarzało jej się tłusto zjeść. Jak mówi, jej receptą na długowieczność jest ruch i praca.

Reklama
Reklama

Z okazji urodzin jubilatkę odwiedził wiceburmistrz Marcin Kurkowski, który złożył jej najserdeczniejsze życzenia oraz wręczył oficjalne gratulacje i drobny upominek.

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Zobacz więcej:

  • Mieszkanka Rumi w nowej edycji programu TVN “Big Brother”
  • Czy Wiedźmin z Rumi przebija odpowiednika z NETFLIXa?
  • Rumianka mistrzynią Polski fitness!
  • Rumska “Aleja Gwiazd”, czyli znani z naszego miasta!

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *