Kontrole policji w związku z COVID-19

Kontrole policji w związku z COVID-19
Reklama
Reklama

Lokalni policjanci prowadzą wzmożone kontrole przestrzegania przepisów Covid-19. Celem działań jest zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, nadal musimy używać maseczek ochronnych w wielu miejscach publicznych m.in. w centrach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, budynkach administracji publicznej czy innych zamkniętych obiektach a także w środkach komunikacji miejskiej – przypomina w swoim komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie. – Na świeżym powietrzu nie ma takiej konieczności, jednakże musimy wtedy zachować dystans od innych osób. Jeśli nie mamy takiej możliwości, wtedy także powinniśmy nosić maseczki zakładane na usta oraz nos. Nic nie daje maseczka noszona na brodzie, odsłanianie nosa nie zatrzymuje transmisji wirusa – zwracają uwagę policjanci.

Reklama
Reklama
fot. KPP Wejherowo

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, mundurowi prowadzą wzmożone kontrole m.in. w placówkach handlowych. Sprawdzają podczas nich, czy mieszkańcy oraz turyści stosują się do zasad bezpieczeństwa i zasłaniają usta oraz nos maseczką.

Pamiętajmy, że każdy z nas ma ogromny wpływ na zdrowie swoje oraz innych osób. Bądź odpowiedzialny i stosuj się do zaleceń. Tylko wspólnie pokonamy koronawirusa – apeluje KPP Wejherowo.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *