Reklama
Policjanci ruchu drogowego podczas poniedziałkowej służby zatrzymali kierowcę BMW z Rumi, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym. 24-latek w ten sposób stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem karnym oraz dziesięcioma punktami karnymi.
W poniedziałek (4 maja) policjanci ruchu drogowego wykonywali prace związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i kontrolą prędkości. Funkcjonariusze skontrolowali prędkość m.in. BMW jadącego Drogą Krajową (DK) nr 6 w Wejherowie, na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Pomiar wykazał, że 24-latek z Rumi poruszał się z prędkością dwukrotnie większą niż dozwolona, czyli ponad 100 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli, ukarany mandatem, punktami karnymi, a ponadto mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy, tym samym uniemożliwiając kontynuowanie jazdy.
Reklama
Od początku 2020 roku policjanci z wejherowskiej drogówki odnotowali już 221 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek.
(wpis na podstawie informacji udostępnionych przez Komendę Powiatową Policji w Wejherowie)
Zobacz:
- Oglądałeś jego zdjęcia Rumi setki razy. Teraz on i rodzina potrzebują pomocy
- Koncert Świąteczno-Noworoczny 2025 w Rumi. Gwiazdy opery i musicalu na jednej scenie
- Rumia z nowymi karetkami – większe bezpieczeństwo dla mieszkańców
- Strzały z wiatrówki w Rumi? Czytelnik alarmuje
- Gdzie pójść na sanki w Rumi?
Reklama