Kontrole prędkości na DK nr 6. Mieszkaniec Rumi stracił prawo jazdy.

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

Policjanci ruchu drogowego podczas poniedziałkowej służby zatrzymali kierowcę BMW z Rumi, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym. 24-latek w ten sposób stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem karnym oraz dziesięcioma punktami karnymi.W poniedziałek (4 maja) policjanci ruchu drogowego wykonywali prace związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i kontrolą prędkości. Funkcjonariusze skontrolowali prędkość m.in. BMW jadącego Drogą Krajową (DK) nr 6 w Wejherowie, na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Pomiar wykazał, że 24-latek z Rumi poruszał się z prędkością dwukrotnie większą niż dozwolona, czyli ponad 100 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli, ukarany mandatem, punktami karnymi, a ponadto mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy, tym samym uniemożliwiając kontynuowanie jazdy.

Reklama
Reklama

Od początku 2020 roku policjanci z wejherowskiej drogówki odnotowali już 221 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek.

(wpis na podstawie informacji udostępnionych przez Komendę Powiatową Policji w Wejherowie)

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *