Rumia KryminalnieWiadomości

Kontrole prędkości na DK nr 6. Mieszkaniec Rumi stracił prawo jazdy.

Kontrole prędkości na DK nr 6. Mieszkaniec Rumi stracił prawo jazdy.
Reklama Reklama

Policjanci ruchu drogowego podczas poniedziałkowej służby zatrzymali kierowcę BMW z Rumi, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym. 24-latek w ten sposób stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem karnym oraz dziesięcioma punktami karnymi.W poniedziałek (4 maja) policjanci ruchu drogowego wykonywali prace związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i kontrolą prędkości. Funkcjonariusze skontrolowali prędkość m.in. BMW jadącego Drogą Krajową (DK) nr 6 w Wejherowie, na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Pomiar wykazał, że 24-latek z Rumi poruszał się z prędkością dwukrotnie większą niż dozwolona, czyli ponad 100 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli, ukarany mandatem, punktami karnymi, a ponadto mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy, tym samym uniemożliwiając kontynuowanie jazdy.

Od początku 2020 roku policjanci z wejherowskiej drogówki odnotowali już 221 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek.

(wpis na podstawie informacji udostępnionych przez Komendę Powiatową Policji w Wejherowie)

Zobacz:


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor.

Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *