Nietypowa galeria na klatce schodowej w Rumi

nietypowa galeria na klatce w rumi tymczasemwrumi (1)
Reklama
Reklama

Na klatce schodowej w jednym z rumskich wieżowców czekał na mnie jeden z najciekawszych wernisaży w obecnych czasach. I to kompletnie za darmo! 😉Choć życie mieszkańców Rumi w czasie epidemii Koronawirusa nie należy do najłatwiejszych, najwyraźniej moi sąsiedzi cały czas nie tracą poczucia humoru. 🙂 I dzięki Bogu! Dziś rano na klatce schodowej w rumskim wieżowcu znalazłem poniższy apel:

Reklama
Reklama

„Szanowni sąsiedzi!
Kina nieczynne, teatry i muzea zamknięte. Na spacer tylko kameralnie, bez grilla i ogniska z gitarą. Uśmiechy przestały być widoczne pod zasłoną maseczek, a sąsiadom strach podać dłoń na przywitanie. A gdyby tak każdy z nas postanowił osłodzić naszą współną rzeczywistość? Jakie mamy talenty, jakie pasje? Malujesz, piszesz, rozwiązujesz krzyżówki? Być może masz szufladkę pełną prac swoich dzieci lub wnuków? Otwieramy sąsiedzką galerię i niech uśmiech będzie z Wami każdego dnia!”

W momencie, kiedy piszę te słowa jest jeszcze wczesny ranek i na razie wiszą dwie prace. Jedna z nich przedstawia wesołego i kolorowego motyla siedzącego na kwiecie. Druga to prawdopodobnie spacer po parku z psem. Ze względu na charakterystyczną fontannę, obstawiałbym okolice Urzędu Miasta? 🙂 Później pojawi się pewnie więcej rysunków.. Trzymam kciuki, bo właśnie takich oddolnych inicjatyw i oddechu nam teraz potrzeba. 🙂

Aktualizacja (9.05.2020):

Galeria cały czas się powiększa! Pojawiły się nowe prace. 🙂

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *