Korki na DK6 (ulica Sobieskiego), a testy COVID

Korki na DK6 (ulica Sobieskiego), a testy COVID
Reklama
Reklama

Korki tworzące się przy punkcie poboru wymazów na ul. Sobieskiego to jeden z tych tematów, który w ostatnim czasie martwi mieszkańców Rumi. Do problemu odniósł się wiceburmistrz Rumi, Ariel Sinicki.

Punkt poboru wymazów w Rumi został uruchomiony w grudniu 2021 roku, w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na pobór badań w kierunku koronawirusa. Działa w ramach porozumienia zawartego pomiędzy burmistrzem Rumi, Narodowym Funduszem Zdrowia i Podmiotem Leczniczym Sim-Med.

Reklama
Reklama

Punkt znajduje się na terenie miejskiego parkingu zlokalizowanego przy węźle integracyjnym Rumia-Janowo, od strony ul. Polnej i Karczmy Zochlina. Jest otwarty w godzinach 9:00-17:00, przez cały tydzień.

Aby usługa została zrealizowana bezpłatnie (NFZ), potrzebne jest skierowanie. Istnieje możliwość poboru wymazu bez konieczności wychodzenia z auta (drive-thru). Więcej szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 537 689 112.

Korki na ulicy Sobieskiego – komentarz miasta

W związku z prowadzonym punktem, na Drodze Krajowej nr 6 (ul. Sobieskiego) tworzą się korki. Dziś (25 stycznia) wiceburmistrz Rumi, Ariel Sinicki, zaapelował do mieszkańców, aby Ci w najbliższym czasie unikali tej trasy w kierunku Gdyni.

„- Starajcie się proszę unikać w najbliższych dniach DK6, czyli ulicy Sobieskiego w kierunku Gdyni. Przy punkcie Drive Thru tworzą się korki. Chętnych do zrobienia testu na COVID jest bardzo, bardzo dużo” – komentuje Ariel Sinicki. – „Taki stan potrwa jeszcze około tygodnia, potem liczba chętnych powinna spadać. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby redukować długość kolejki. Wybraliśmy optymalne miejsce na wyrażenie zgody na posadowienie takiej stacji (spełniające wszystkie wymagania potrzebne do jej prowadzenia), z dużym parkingiem oraz długą drogą dojazdową, ale liczba chętnych przerosła wszelkie wyobrażenie. Na nasz wniosek zwiększono maksymalnie liczbę pracujących tam osób. Na nasz wniosek przestawiono [również] stację na drugą stronę parkingu, żeby jeszcze więcej osób mogło zmieści się bez wjazdu na drogę dojazdową. Poprosiliśmy Policję oraz Straż Miejską o częste kontrole (po kilka razy dziennie) na parkingu i ustawianie aut, tam gdzie to możliwe w rzędach po dwa a nawet trzy auta. Niestety, w momencie opuszczenia parkingu przez służby (nie mogą tam stać cały dzień, mają również inne zajęcia) kierowcy ustawiają się znowu gęsiego.”

(fragment postu Ariela Sinickiego, wiceburmistrza Rumi, w mediach społecznościowych, 25.01.2022)
Korek przy punkcie poboru wymazów w Rumi, ul. Sobieskiego (zdjęcie czytelnika)

Jest to jedyne takie miejsce od Szpitala w Wejherowie, aż do centrum Gdyni. W najbliższych dniach powinno zostać również uruchomione takie miejsce przy MOSiR Reda, co również zmniejszy liczbę chętnych w Rumi.

„- Do rumskiej stacji kierowane jest mniejsza liczba chętnych, takich z rezerwacją na konkretną godzinę. Niestety, przyjeżdża także wiele osób ze skierowaniem ale bez rezerwacji terminu. Pracownicy stacji nie mają serca odmawiać testu ludziom, którzy stoją po 1-2 godzinach a ich odrzucenie nie zmniejszy korków a wręcz jeszcze je zwiększy. Takie oblężenie mają teraz wszystkie takiego rodzaju stacje. Musimy to wytrzymać” – tłumaczy wiceburmistrz Rumi.

(fragment postu Ariela Sinickiego, wiceburmistrza Rumi, w mediach społecznościowych, 25.01.2022)
Korek przy punkcie poboru wymazów w Rumi, ul. Sobieskiego (zdjęcie czytelnika)

Sygnały od czytelników

Jeśli jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, zapraszam do kontaktu!

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

(Zdjęcie tytułowe: Urząd Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *