Koronawirus, a zmiany w rozkładzie jazdy SKM Trójmiasto

Reklama
Reklama

Od czwartku 19 marca zmianie ulega rozkład jazdy pociągów SKM. Pociągi będą kursować z częstotliwością co 15 min. Ograniczone zostaną również kursy nocne. Zawieszone zostają także niektóre kursy pociągów na linii PKM. Wprowadzone zmiany obowiązują do 27 marca.Na linii Szybkiej Kolei Miejskiej pociągi pojadą co 15 minut. Zmiany dotyczą odcinka Gdańsk Śródmieście – Gdynia Chylonia. Na dalszym odcinku, do Wejherowa częstotliwość kursowania nie ulega zmianie. Nie będzie także zmian w weekendy. W soboty i niedziele pociągi będą kursować zgodnie z obecnie obowiązującym tzw. zamknięciowym rozkładzie jazdy. Ograniczone będzie także kursowanie pociągów nocnych. Na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pociągi również pojadą rzadziej. Odwołanych zostanie kilkanaście połączeń.

Reklama
Reklama

Zwrot biletów okresowych

Na wniosek samorządu województwa pomorskiego pasażerowie korzystający z pociągów Polregio oraz SKM, którzy zamierzają zrezygnować z przejazdów koleją, mogą zwrócić zakupione bilety okresowe (tygodniowe, miesięczne lub kwartalne). Co ważne, przy zwrocie nie będzie potrącana kwota odstępnego. Ta zasada dotyczy biletów okresowych, które zostały kupione nie później niż 13 marca 2020 r.

Gdzie zwrócić bilet SKM Trójmiasto?

Pytanie o to, jak zwrócić bilet okresowy było jednym z pierwszych, o jakie zapytali internauci na oficjalnym profilu SKM na Facebooku. Zgodnie z odpowiedzią w komentarzach, zwrotu biletu okresowego można dokonać w dowolnej kasie biletowej. Zwrot biletu zakupionego przez internet odbywa się w drodze reklamacji. Maksymalny czas na rozpatrzenie reklamacji do 30 dni.

Ograniczenia także na liniach regularnych

Ograniczenia zostaną również wprowadzone na niektórych liniach regionalnych. Do 27 marca zawieszone będą połączenia autobusowe Dziemiany Kaszubskie – Chojnice oraz autobusy kolejowej komunikacji uzupełniającej Władysławowo – Reda. Szczegółowy rozkład jazdy będzie wkrótce dostępny na stronie http://www.skm.pkp.pl/ i https://polregio.pl/ oraz na przystankach i w aplikacji „SKM KomPas”.

Oograniczenia zostały również wprowadzone w komunikacji miejskiej w Gdańsku, Gdyni i Wejherowie – od czwartku 19 marca w tych miastach komunikacja będzie funkcjonować według sobotnich rozkładów jazdy.

Wpis na podstawie informacji prasowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (16 marca 2020 r.):

Zobacz:

  • Koronawirus – komunikaty i informacje dla mieszkańców Rumi
  • Oszuści w związku z koronawirusem. Policja ostrzega w komunikacie.
  • ZKM Gdynia zawiesza funkcjonowanie “ciepłego guzika”. Przyczyną – koronawirus.
  • WOŚP 2020 w Rumi. Ile zebrano? Oficjalna kwota i wyróżnienia wolontariuszy!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *