Koronawirus – uwaga na oszustów!

policja koronawirus oszusci szczepionka
Reklama
Reklama

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują usługi mierzenia temperatury ciała i szczepionki mające uchronić przed zachorowaniem na Covid-19.Jak się okazuje, takie oferty zostały złożone telefonicznie dwóm starszym kobietom ze Słupska, które o sytuacji niezwłocznie zawiadomiły Policję.

Reklama
Reklama

Słupscy policjanci ustalili, że dwie seniorki ze Słupska otrzymały telefoniczne propozycje zakupu szczepionki przeciw koronawirusowi oraz ofertę mierzenia ciśnienia i temperatury ciała. Kobiety nie dały się zwieźć oszustom i nie uwierzyły w ich „uczciwość”. Ich czujność i zdecydowana reakcja uchroniły seniorki przed utratą oszczędności czy kosztownych przedmiotów. Policjanci po raz kolejny przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania i o konieczności informowania mundurowych o każdym podobnym przypadku.

Przestępcy, wykorzystując obawę i niepewność związaną z pandemią koronawirusa, chcą wyłudzić pieniądze. W tym celu wciąż modyfikują swoje metody i wykorzystują zaufanie głównie osób starszych do przedsiębiorców czy instytucji składających propozycje udzielenia rzekomej pomocy i wsparcia. Nie pozwólmy, by tym razem oszuści wykorzystali obecnie panującą sytuację i doprowadzili do utraty wartościowych przedmiotów czy pieniędzy – apelują funkcjonariusze.

źródło: pomorska.policja.gov.pl

Zobacz:

  • Co wiemy o koronawirusie w Rumi i powiecie wejherowskim? Miasto przekazuje wsparcie dla Szpitali.
  • Radny z Rumi przeznaczył całą swoją dietę na pomoc dla ratowników
  • Rumscy radni zaapelowali o pomoc dla mieszkańców i przedsiębiorców
  • 100 tysięcy złotych na laptopy dla szkół w Rumi

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *