Betonowe donice na ulicach Rumi. Ma być bezpieczniej!

betonowe donice w rumi dabrowskiego 2020 tymczasemwrumi (1)
Reklama
Reklama

Jedenaście betonowych donic pojawiło się w obrębach przejść dla pieszych na ulicy Dąbrowskiego oraz przy Ekologicznej Szkole Podstawowej w Rumi.Głównym celem stawiania w miejskiej przestrzeni betonowych donic jest uniemożliwienie postoju pojazdów w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych. Dzięki temu zwiększy się nie tylko widoczność i bezpieczeństwo, ale także miejska estetyka, ponieważ donice będą regularnie obsadzane sezonowymi roślinami.

Reklama
Reklama
Betonowe donice w obrębie przejścia dla pieszych w Rumi, ulica Dąbrowskiego. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Skąd pojawił się taki pomysł? Wiceburmistrz Rumi Ariel Sinicki, tłumaczy, że działania zostały podjęte na wniosek samych mieszkańców i zgodnie z wytycznymi Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Donice stanęły przy trzech przejściach dla pieszych na ulicy Dąbrowskiego oraz w pobliżu pasów przy Ekologicznej Szkole Społecznej. Na jednym z tych przejść w przeszłości doszło do poważnego potrącenia.

Docelowo chcemy w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo na wszystkich przejściach, które są zasłanianie przez parkujące samochody. Tam, gdzie nie będzie miejsca na donice, pojawią się betonowe słupki – podsumowuje zastępca burmistrza.

źródło: Urząd Miasta Rumi

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *