Kradzież w sklepie w Rumi. Policja złapała sprawców!

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali w czwartek (5 listopada) sprawców kradzieży na terenie jednego ze sklepów w Rumi. Za tego typu przestępstwo mogą trafić do więzienia na nawet 5 lat.Informację o kradzieży policjanci otrzymali w czwartek (5 listopada) wieczorem, po godzinie 20:00. Pracownicy ochrony zauważyli kobietę, która z pełnym koszem zakupów wyszła ze sklepu, bez zapłacenia za towar. Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta poszła z zakupami do samochodu, w którym czekał na nią partner. Wsiadła z zakupami do samochodu i razem szybko odjechali.

Reklama
Reklama

Sytuację tę zaobserwowali pracownicy ochrony. Wsiedli do samochodu i pojechali za złodziejami, a po drodze zadzwonili do policjantów, którym przekazali kierunek ucieczki. Funkcjonariusze zatrzymali auto. W środku, oprócz sprawców i skradzionego towaru, znajdowała się trójka małych dzieci.Mundurowi ustalili tożsamość sprawców. W trakcie legitymowania i sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 24-letni kierowca ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz jest poszukiwany przez sąd w Gdańsku i Kościerzynie w celu ustalenia miejsca pobytu.

Policjanci odzyskali i zabezpieczyli kradzione produkty. Sprawcy niebawem zostaną przesłuchani i niewykluczone, że usłyszą zarzuty. Kradzież mienia to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, również naruszenie sądowego zakazu jest przestępstwem, za które także grozi kara do 5 lat więzienia.

(wpis opracowałem na podstawie informacji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *