Winda na dworcu PKP w Rumi (Problemy czytelników)

Winda na dworcu PKP w Rumi (Problemy czytelników)
Reklama
Reklama

Pani Małgorzata, czytelniczka bloga TwR, poprosiła mnie o poruszenie we wpisie problemów związanych z pokonaniem tunelu na dworcu PKP w Rumi.Sygnał od mieszkańca, 08.11.2020 r.:

Reklama
Reklama

Dzień dobry.  Pisze w sprawie naszego dworca PKP Rumia, a dokładniej o notorycznie niedziałającej windzie. Ostatnio była wyłączona z użytku przez dwa tygodnie. Jestem mamą dwójki dzieci, w tym malutkiego w wózku. Od ulicy Towarowej jest zjazd dla wózków, tak samo jak i na peron 2. Natomiast od ulicy Starowiejskiej jest tylko jedna szyna na rowery. Dostawienie tam drugiej ułatwiło by sprawę.

Nie wiem gdzie to zgłosić dlatego piszę do Ciebie. Może nagłośnienie tej sprawy pomoże, bo póki co mam dosyć chodzenia na przystanek autobusowy przy Urzędzie. Dodam, że przynajmniej dwa razy dziennie przechodzimy przez dworzec a nie zawsze jest ktoś do pomocy, aby wnieść wózek. Liczę na Twoją pomoc.

Pozdrawiam, Małgorzata

Od siebie dodam jeszcze, że temat Dworca PKP w Rumi powraca na łamy Tymczasem w Rumi jak bumerang. Wcześniej o problemach z nim związanych pisałem między innymi we wpisie:

  • Dworzec PKP i problemy mieszkańców (kliknij, aby do niego przejść) z końcówki 2018 roku.

Opisywałem wówczas, że problem z rumskim dworcem polega na tym, że nie ma jednego podmiotu odpowiadającego za niego “w całości”. Obiekt jest zarządzany przez kilka firmy, z których każda odpowiada za inny element – tunel, perony, budynki itd. Miasto nie może wydatkować środków publicznych na obcym gruncie. Podjęło jednak mediacje z zarządcą.

Udało się nam przekonać PKP S.A. do generalnego remontu dworca Rumia oraz tunelu przy UM. W latach 2018 – 2019 trwają prace projektowe, a realizację zaplanowano na lata 2020 – 2022. – zapowiadał w 2018 roku (wtedy jeszcze przewodniczący Rady Miejskiej) Ariel Sinicki.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *