Krótka historia bocianiego gniazda przy ul. Żurawiej w Rumi

Krótka historia bocianiego gniazda przy ul. Żurawiej w Rumi
Reklama
Reklama

W niedawnym wpisie na blogu pisałem o powrocie z ciepłych krajów bociana przy ul. Zapolskiej w Rumi. Gniazdo, znajdujące się na prywatnej posesji, znów zyskało parę lokatorów, a w komentarzach szybko okrzyknęliście to wydarzenie zwiastunem prawdziwej wiosny i ciepłych dni. 🙂

Bocian z ul. Żurawiej w Rumi

Z dalekiej podróży wrócił także inny rumski bocian, mieszkający na linii wysokiego napięcia przy ul. Żurawiej. Z przymrużeniem okna można stwierdzić, że to jedyne gniazdo w Rumi z balkonem, w postaci lampy oświetleniowej. 🙂

„Huragan” i straty

Niestety, w ostatnim czasie nad Rumią panowały duże wichury. Szalejący wiatr zrzucił z wysokości dotychczasowe gniazdo bociana, które kompletnie się rozleciało. W zgliszczach można dostrzec kawałki gałęzi, patyków i trawy.

Etap przemyśleń nad życiem

Bez dotychczasowego schronienia, bocian siedział na słupie jeszcze przez dwa kolejne dni. Gdy mocno wiało, chował się przed podmuchami na pobliskiej łące.

Czas działać!

Na szczęście, bociek ostatecznie rozpoczął budowę nowego gniazda. 🙂 Na zdjęciu poniżej widać, jak stawia fundamenty pod nowe mieszkanie.

Bociany budują zazwyczaj duże gniazda, na następne kilka lat. Wszystko wskazuje na to, że ten pozostanie przy ul. Żurawiej na dłużej! Obyśmy mieli okazję powitać go za rok! 🙂

Historie i sygnały czytelników

O powyższej historii opowiedział mi jeden z czytelników bloga, Jacek. Dziękuję za przesłane materiały! Jeśli jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, zapraszam do kontaktu!

Autobus przy ul. Żurawiej w Rumi?

Część z Was może nie wiedzieć, że na ul. Żurawią w Rumi zawitała…miejska komunikacja. Kliknij, aby przejść do tej ciekawostki.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej wpisów na blogu zawierających wiadomości, informacje i newsy na temat aktualnych wydarzeń (tych dużych i tych małych) w mieście Rumia znajdziesz w kategorii WIADOMOŚCI (kliknij, aby przejść)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *