Kryminalna Rumia. Kradzieże, bójki, afery, oszustwa.

Kryminalna Rumia. Kradzieże, bójki, afery, oszustwa.
Reklama
Reklama

Stacja Kultura zaprasza na spotkanie online z Dariuszem Rybackim “Kryminalna Rumia. Kradzieże, bójki, afery, oszustwa”.


„Zagórze. W okolicy naszej złodziejstwo rozwielmożniło się do tego stopnia, że nie ma prawie dnia, aby się ktoś nie uskarżał, że go okradziono”. (Słowo Pomorskie, 1924 r.)

Reklama
Reklama

Podczas prelekcji online pt. „Kryminalna Rumia” odkryjemy historyczną, ciemną stronę codziennego życia naszego miasta. Prześledzimy kilkadziesiąt doniesień prasowych z lat 1921-1989 informujących o przestępstwach popełnianych na terenie gminy. Prelekcję prowadzi Dariusz Rybacki, pełnomocnik burmistrza Rumi ds. historii miasta.Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Między książką a blogiem. Od strony drukowanej do strony internetowej”. Na realizację projektu Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Transmisja na żywo

Spotkanie będzie transmitowane na żywo 6 listopada od godziny 18:30 na profilu FB Stacji Kultura. Czas trwania: 45 minut + dyskusja. Aktualizacja: UWAGA! Nowy termin spotkania to 9 listopada, od godziny 18:30.

A gdyby nadal było Wam mało…sprawdźcie dwie ciekawe historie z naszego miasta:

Historia Rumi

Na temat przeszłości Rumi, jej powstania, najważniejszych wydarzeń, miejsc czy osób dowiecie się z kategorii Historia Rumi. Publikuję w niej stare fotografie Rumi, materiały wideo z dawnych lat czy porównania “kiedyś i dziś”.  W swoich artykułach opisuje także pewne charakterystyczne zjawiska, które zachodziły w Rumi na przestrzeni ostatnich 30 lat.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *