„Najszybsze zawody w Polsce”. LOTTO Duathlon Energy 2019 w Rumi.

duathlon 2019 rumia
Reklama
Reklama

Dziś (21 marca) ruszają zapisy na wyjątkową imprezę na terenie Rumi, Ustki i Gniewina: LOTTO Duathlon Energy 2019. Stawką zawodów w naszym mieście jest kwalifikacja na mistrzostwa świata w Hiszpanii.

Reklama
Reklama

14 kwietnia w Rumi odbędzie się Duathlon Energy Rumia i Mistrzostwa Polski w sprincie. Do rywalizacji przystąpią zarówno amatorzy, jak i zawodnicy sportowej elity, w wielu kategoriach wiekowych. Ze względu na możliwości, jakie daje trasa, organizatorzy mają nadzieję, że zawodnikom uda się ustanowić kolejne rekordy.

Piotr Netter, dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy Rumia:

Impreza w Rumi to najszybsze zawody w Polsce. Trasa została tak pomyślana, aby tutaj można było bić rekordy, a kibicom dobrze się oglądało rywalizację. W tej chwili możemy pomieścić w strefie zmian 400 rowerów i to jest limit zawodników, którzy mogą rywalizować. Marzy mi się, aby podczas tych zawodów zawodnik podczas pierwszego, pięciokilometrowego biegu, złamał 15 minut.”

Podczas ubiegłorocznej edycji imprezy dominowali reprezentanci lokalnego UKS Tri-Team Rumia, zdobywając 7 medali. W zawodach wystartowało wówczas ponad 230 zawodników, reprezentujących kilkadziesiąt klubów z całego kraju. Główne wyścigi MP wygrali obrońcy tytułów mistrzowskich z 2017 roku: Marta Łagownik z UKS Dwójka Morena Gdańsk oraz przedstawiciel gospodarzy, Kacper Stępniak z UKS Tri-Team Rumia.

Data imprezy nie jest przypadkowa. Dwa tygodnie później, w dniach 27 kwietnia – 5 maja, odbędą się mistrzostwa świata w multisportach w Hiszpanii. Jedną z dyscyplin podczas, której zawodnicy z całego świata będą walczyć o medale będzie duathlon. Zgodnie z ustaleniami pomiędzy organizatorami zawodów w Rumi, a Polskim Związkiem Triathlonu, to właśnie w naszej miejscowości zawodnicy będą walczyli o kwalifikacje na tę imprezę.

Teaser Duathlon Energy 2019 from Energy Events on Vimeo.

Na listach startowych wszystkich wyścigów są jeszcze wolne miejsca, a do końca marca obowiązuje niższa opłata startowa, warto więc się pospieszyć. Rejestracja prowadzona jest na stronie www.TimeRecords.pl.

źródło: materiały promocyjne organizatora / facebook.com

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *