Mafia lekowa także w Rumi?! Kolejne zatrzymania na Pomorzu.

rumia mafia lekowa gdynia reda gdansk wejherowo tymczasemwrumi pszczolki blog kwp gdansk
Reklama
Reklama

Funkcjonariusze policji i ABW zatrzymali kolejne 16 osób uwikłanych w proceder nielegalnej dystrybucji leków. Wśród podejrzanych aptekarzy są także osoby z Rumi.Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Pod koniec 2019 roku w prowadzonym śledztwie dotyczącym tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji leków funkcjonariusze zatrzymali pierwsze 16 osób. Na kontach sprawców zablokowano wówczas 10 milionów złotych. Zabezpieczono także luksusowe samochody, biżuterię oraz pieniądze.

Reklama
Reklama

Mundurowi podczas swojej pracy dokładnie przeanalizowali dotychczas zgromadzony materiał procesowy. Dzięki temu zdobyli kolejne informacje i ustalili następne osoby uwikłane w nielegalny proceder.

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Czym jest odwrócony łańcuch dystrybucji leków?

Sprawcy w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji, na podstawie fałszywych dokumentów zapotrzebowania, skupowali z aptek deficytowe leki, głównie ratujące życie, a następnie znacznie drożej sprzedawali je m.in. za granicę. Nielegalna działalność dotyczyła m.in. leków po przeszczepowych, stosowanych w leczeniu onkologicznym, przeciwzakrzepowych i kardiologicznych, w tym leków deficytowych ratujących życie.Kolejne zatrzymania, m.in. w Rumi, Wejherowie i Redzie

Do kolejnych zatrzymań doszło w minioną środę (19 lutego). W akcję zaangażowano ponad 40 policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą oraz kilkudziesięciu funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). Mundurowi o godzinie 6:00 rano jednocześnie weszli do mieszkań ustalonych osób. Tego dnia zatrzymano łącznie kolejnych 16 podejrzanych. To kierownicy i pracownicy aptek w trójmieście, Rumi, Wejherowie, Redzie oraz w Pszczółkach.

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. prania brudnych pieniędzy, fałszowania dokumentów oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Za te przestępstwa grozi do 15 lat więzienia.

(wpis opracowałem na podstawie komunikatu ze strony pomorska.policja.gov.pl)

Zobacz najnowsze wpisy:


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

1 Comment

  1. Troc

    Ciekawe jak to się ma do klauzuli sumienia..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *