Reklama Reklama

Małżeństwa na medal z Rumi! [ZDJĘCIA]

rumia medale za dlugoletnie pozycie malzenskie seniorzy malzenstwa zdjecia 3

Kolejne pary z Rumi zostały odznaczone prezydenckim medalem! Mowa o małżeństwach, które w czwartek (20 lutego) obchodziły 50. i 60. rocznicę ślubu.(fot. Urząd Miasta Rumi)
Reklama Reklama

Ceremonia z udziałem gości i przedstawicieli władz miasta odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Złote gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego, świętowało sześć par: Jadwiga i Krzysztof Muellerowie, Helena i Stanisław Pranczkowie, Daniela i Józef Marciniakowie, Urszula i Jan Joskowscy, Danuta i Kazimierz Marcowie oraz Tamara i Henryk Sochowie. Z kolei Eleonora i Edmund Zinkowie, którzy mogą się pochwalić 60-letnim małżeńskim stażem, obchodzi diamentowe gody.

(fot. Urząd Miasta Rumi)

Rumia. Medale od prezydenta dla małżeństw.

(fot. Urząd Miasta Rumi)

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały nadane przez prezydenta RP, a wręczył je jubilatom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt. Zastępca burmistrza, wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej Arielem Sinickim, podarował również parom kwiaty i upominki, a także złożył życzenia.

Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w pięknej ceremonii z udziałem par, które poprzez swoją miłość dają wspaniały przykład kolejnym pokoleniom – powiedział Piotr Wittbrodt. – Wszystkim jubilatom życzę, by kolejne wspólnie spędzone lata przyniosły wszelką pomyślność – dodał.

(fot. Urząd Miasta Rumi)

O muzyczną oprawę uroczystości zadbali wspólnie Anna Osior i Krzysztof Brzozowski, którzy odtworzyli utwory z lat młodości jubilatów. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Zobacz:

  • Co miasto Rumia oferuje dla seniorów?
  • Bilet metropolitarny. Na jednym bilecie od Tczewa po Wejherowo?
  • Sterylizacja i kastracja psów i kotów w Rumi [ważne informacje]
  • To już historia! Charakterystyczne miejsce znika z mapy Janowa.
  • Rewitalizacja Zagórza w Rumi. Rozstrzygnięto przetarg!

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *