Małżeństwa na medal z Rumi! [ZDJĘCIA]

rumia medale za dlugoletnie pozycie malzenskie seniorzy malzenstwa zdjecia 3
Reklama
Reklama

Kolejne pary z Rumi zostały odznaczone prezydenckim medalem! Mowa o małżeństwach, które w czwartek (20 lutego) obchodziły 50. i 60. rocznicę ślubu.(fot. Urząd Miasta Rumi)

Ceremonia z udziałem gości i przedstawicieli władz miasta odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Złote gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego, świętowało sześć par: Jadwiga i Krzysztof Muellerowie, Helena i Stanisław Pranczkowie, Daniela i Józef Marciniakowie, Urszula i Jan Joskowscy, Danuta i Kazimierz Marcowie oraz Tamara i Henryk Sochowie. Z kolei Eleonora i Edmund Zinkowie, którzy mogą się pochwalić 60-letnim małżeńskim stażem, obchodzi diamentowe gody.

Reklama
Reklama
(fot. Urząd Miasta Rumi)

Rumia. Medale od prezydenta dla małżeństw.

(fot. Urząd Miasta Rumi)

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały nadane przez prezydenta RP, a wręczył je jubilatom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt. Zastępca burmistrza, wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej Arielem Sinickim, podarował również parom kwiaty i upominki, a także złożył życzenia.

Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w pięknej ceremonii z udziałem par, które poprzez swoją miłość dają wspaniały przykład kolejnym pokoleniom – powiedział Piotr Wittbrodt. – Wszystkim jubilatom życzę, by kolejne wspólnie spędzone lata przyniosły wszelką pomyślność – dodał.

(fot. Urząd Miasta Rumi)

O muzyczną oprawę uroczystości zadbali wspólnie Anna Osior i Krzysztof Brzozowski, którzy odtworzyli utwory z lat młodości jubilatów. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Zobacz:

  • Co miasto Rumia oferuje dla seniorów?
  • Bilet metropolitarny. Na jednym bilecie od Tczewa po Wejherowo?
  • Sterylizacja i kastracja psów i kotów w Rumi [ważne informacje]
  • To już historia! Charakterystyczne miejsce znika z mapy Janowa.
  • Rewitalizacja Zagórza w Rumi. Rozstrzygnięto przetarg!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *