Trwa walka Jakuba z białaczką!

rumia zbiorka dla jakuba jaffke bialaczka tymczasem w rumi blog
Reklama
Reklama

Po raz pierwszy o Jakubie Jaffke, mieszkającym na co dzień w Rumi, pisałem na łamach bloga w czerwcu 2019 r. Mężczyzna choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Szansę na wyzdrowienie stanowi terapia lekiem Venclyxto, który nie jest refundowany.Rodzina, przyjaciele i mieszkańcy jakiś czas temu rozpoczęli pierwszą zbiórkę funduszy w internecie (kliknij), za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Od 19 czerwca do 19 września 2019 r., akcję wsparło 1 527 osób. Udało się wówczas zebrać 110 585 zł.

Reklama
Reklama

Niestety, obecnie nastąpił ostry nawrót choroby.

Sytuacja jest dramatyczna. Lekarze nie są pewni, jakie leczenie zastosować, by zatrzymać rozwój powracającej białaczki. Mamy tylko kilka tygodni, by uzbierać środki na kolejną dawkę leku. Pomocy!  – czytamy na stronie nowej zbiórki.

Dla każdej matki każda chwila spędzona obok szpitalnego łóżka to paraliżujący strach, przerażenie szargające wszystkie nerwy. To trauma, o której nikt nie mówi. Bo obserwowanie każdego dnia tego cierpienia bywa potwornie wyczerpujące, a najgorsze jest to, że nie możesz zamienić się miejscami i zabrać cierpienia własnemu dziecku, które na szpitalnym łóżku walczy o wszystko. 

Nowa zbiórka prowadzona jest pod adresem:
https://www.siepomaga.pl/zyciekuby

Aktualizacja:

Mieszkańcy stworzyli także grupę na Facebooku z charytatywnymi licytacjami: https://www.facebook.com/groups/1318759754951540/announcements/


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *