Małżeństwa z długoletnim stażem uhonorowane

Małżeństwa z długoletnim stażem uhonorowane
Reklama
Reklama

Mieszkańcy Rumi obchodzący okrągłe jubileusze pożycia małżeńskiego mieli w tym tygodniu swoje święto. Za pośrednictwem przedstawicieli rumskiej władzy otrzymali oni prezydenckie odznaczenia oraz upominki.

Reklama
Reklama

Złote i diamentowe gody

Swoje „złote gody” (50 lat małżeństwa) obchodzili państwo: Maria i Wiesław Szymańscy, Helena i Zbigniew Ocieszak, Zofia i Zbyszek Markiewicz, Bożenna i Janusz Wiktorek, Aleksandra i Andrzej Stoppa, Zofia i Marian Malarscy oraz Krystyna i Marian Góral.

Z kolei w przypadku państwa Anny i Wacława Dobrzyńskich jubileusz był już nawet „diamentowy”. Para spędziła ze sobą 60 lat.

fot. rumia.eu

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały nadane przez prezydenta RP, a wręczał je jubilatom zastępca burmistrza Piotr Wittbrodt. Natomiast przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki podarował parom kwiaty oraz upominki. O oprawę muzyczną uroczystości zadbali wspólnie Anna Osior i Krzysztof Brzozowski, którzy wykonali utwory z lat młodości jubilatów. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.

fot. rumia.eu

Autor: Paweł Jałoszewski, źródło: Urząd Miasta Rumi

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *