Maraton Pisania Listów Amnesty International w Rumi

maraton pisania listow amnesty international rumia
Reklama
Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza od 29 listopada do 13 grudnia na kolejną edycję Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Dlaczego warto wziąć udział w Maratonie? Bo warto zabrać głos w słusznej sprawie i zaprotestować przeciw niesprawiedliwości, a kilka minut, które poświęci się na napisanie listu i zaadresowanie koperty może zmienić czyjeś życie na lepsze.Już po raz szósty mieszkańcy Rumi dołączą do akcji solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Podczas tegorocznego maratonu będziemy pisać w sprawie młodych osób z 10 państw. Szczegółowe historie opisujące sytuację tych ludzi oraz wzory listów, zarówno po polsku jak i po angielsku, wraz z kopertami, udostępnimy w Stacji Kultura.

Reklama
Reklama

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia poświęconego obronie praw człowieka – w 2018 roku napisano 5,9 mln listów na całym świecie! Co roku dzięki listom udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób, których prawa zostały złamane. Powiodły się m.in. starania o zwolnienie z aresztu Olega Seńcowa i o uwolnienie Teodory del Carmen Vásquez. W Kirgistanie ratyfikowano konwencję o prawach osób z niepełnosprawnościami, a w Chinach udało się skłonić władze i policję do zaprzestania prześladowań obrończyni praw człowieka Ni Yulan. To właśnie w tych sprawach listy były pisane między innymi przez mieszkańców Rumi.

Amnesty International działa od ponad 50 lat i jest globalnym ruchem liczącym ponad 7 milionów osób. Organizacja w sposób pokojowy działa na rzecz praw człowieka, m.in. poprzez pisanie listów do rządów krajów łamiących prawa oraz pomoc finansową i prawną osobom pokrzywdzonym. W 1977 roku Amnesty została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla.

Więcej na stronie: www.amnesty.org.pl

źródło: Stacja Kultura w Rumi


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *