Najlepsze gimnastyczki rywalizowały w Rumi!

Reklama
Reklama

Zawodniczki z różnych stron Polski spotkały się w Rumi, by uczestniczyć w 10. edycji Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek i Juniorek w Gimnastyce Artystycznej. Wśród juniorek najlepsze okazały się gimnastyczki z Krakowa, natomiast w kategorii seniorek pierwsze miejsce zdobyły reprezentantki gdyńskiego klubu.Popisy gimnastyczne z szarfą, obręczami i maczugami oraz efektowne układy choreograficzne stanowiły główne atrakcje odbywających się w miniony weekend zawodów (16-17 listopada). Mistrzostwa odbyły się w Rumi już po raz ósmy i ponownie zgromadziły na terenie MOSiR-u reprezentacje z całego kraju. Uczestniczki przyjechały m.in. z Poznania, Szczecina, Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

Reklama
Reklama

Poziom tych mistrzostw był bardzo wysoki, startowało 89 zawodniczek z 19 klubów, co stanowi rekord pod względem liczby zaangażowanych klubów sportowych. Dziewczęta z Krakowa i Gdyni dominowały, choć świetnie przygotowane były także gimnastyczki ze Szczecina i Poznania. Te miasta to Polska czołówka, jeśli chodzi o tę dyscyplinę sportu – podkreśla Jolanta Król, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Drużynowe mistrzostwa Polski juniorek. Wyniki:

  1. miejsce – SGA Kraków,
  2. miejsce- KSGA Legion Warszawa,
  3. miejsce- UKS Irina Warszawa.

Drużynowe mistrzostwa Polski seniorek. Wyniki:

  1. miejsce- SGA Gdynia,
  2. miejsce – UKS Jantar Gdynia,
  3. miejsce – PTG Sokół Kraków.
[ngg src=”galleries” ids=”26″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Zawodom towarzyszyła nie tylko zdrowa sportowa rywalizacja, ale również wyjątkowa atmosfera. Wstęp na trybuny był wolny.

Dopingowanie w gimnastyce artystycznej ma bardzo specyficzny charakter, bardzo ujmujący. Do udanych występów zagrzewali zawodniczki trenerzy, bliscy i przyjaciele. Kibicowali też mieszkańcy, którzy przyszli, by podziwiać to widowisko. Tego typu zawody odbywają się w Rumi już od 18 lat, dlatego myślę, że śmiało można powiedzieć, że to jedna z naszych ulubionych dyscyplin sportu – przyznaje dyrektor MOSiR-u.

Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Gdynia.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodniczek. Podziękowania dla trenerek, choreografów i rodziców za wsparcie naszych podopiecznych, jak również naszego klubu przy organizacji tej imprezy. Wielkie podziękowanie również dla MOSiR Rumia za to, że od 10 lat wspólnie działamy na rzecz promocji naszej pięknej dyscypliny sportu – podsumowują współorganizatorzy.

Zdjęcie tytułowe: Anna Górska Fotografia, źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *