Zagrają, aby uczcić pamięć o Lidii Lipińskiej

Zagrają, aby uczcić pamięć o Lidii Lipińskiej
Reklama
Reklama

W sobotę 30 września odbędzie się XIII Memoriał Lidii Lipińskiej. Jego celem jest upamiętnienie trenerki drużyn unihokeja w Rumi i znanej propagatorki tej dyscypliny sportu.

Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 w hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia. Mecze potrwają do godz. 16:00. Wstęp wolny!

Reklama
Reklama

Lidia Lipińska. Zasłużona dla miasta Rumi

Lidia Lipińska była znana mieszkańcom Rumi jako nauczycielka wychowania fizycznego i trener UKS „Zagórzanka”. Zajmowała się propagowaniem unihokeja oraz organizowaniem imprez sportowych. Założyła pierwszy UKS w Rumi pod nazwą „Czwórka”. Klub w późniejszych latach działał jako UKS „Zagórzanka–Korzeniowski.pl”, a z czasem poszerzył swoją działalność o sekcję lekkoatletyczną i ostatecznie przybrał nazwę „Zagórzanka”. Klubowi patronował Robert Korzeniowski, honorowy obywatel Rumi, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy.

Lidia Lipińska przez blisko 10 lat pracy ze swoją drużyną zdobyła srebrny i brązowy medal Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a jej podopieczni sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Polski i awansowali do I ligi seniorów. Trenerka wychowała kilku reprezentantów kraju, a jej wysiłki zostały nagrodzone medalem za wybitne zasługi dla sportu szkolnego. Pośmiertnie Lidii Lipińskiej nadano tytuł i medal „Zasłużony dla miasta Rumi”.

(na podstawie materiałów organizatora, zdjęcie tytułowe: MOSIR Rumia)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *