Wspólne spacery z psem w Rumi

Pies podczas spaceru
Reklama
Reklama

Gdzie wyprowadzić swojego psa mieszkając w Rumi? Miłośników i właścicieli psów MDK Rumia zaprasza na spacery socjalizacyjne!

Spacery prowadzi Karolina Orzeszke – studentka kursu trener & behawiorysta & zoopsycholog, praktyk w szkole Wesoła Łapka prowadzonej przez Jacka Gałuszkę. Właścicielka siedmiu psów, które pochodzą z trudnych środowisk, a w jej domu uczą się socjalizacji oraz poprawnej komunikacji na linii stado – przewodnik. Zwierzętami zajmuje się od wielu lat, wspiera lokalne fundacje jako dom tymczasowy, a od niedawna jest poczatkującym groomerem. Behawioryzm to jej ogromna pasja, w szczególności forma funkcjonowania stada, które uwielbia obserwować.

Reklama
Reklama

Spacer z psią komunikacją w Rumi

Spacery odbywają się:

  • w soboty, o godzinie 9.00. Start na łąkach przy ul. Pomorskiej i Gdańskiej (tzw. Błoniach Janowiskich).
  • w poniedziałki, od godziny 18:00. Start sprzed Miejskiego Domu Kultury w Rumi (ul. Mickiewicza 19)

Wstęp na spacery kosztuje 20 zł.

Rzeczy potrzebne, które należy mieć ze sobą podczas spacerów: Linka, smycz, smaczki oraz ulubiona zabawka psa.

  • pierwsze 15 minut ćwiczenia na oswojenie psa z obecnością obcych psów
  • kolejne to ćwiczenia na skupienie psa na przewodniku
  • wspólny spacer przy oswajaniu się z otaczającymi bodźcami oraz integracja
  • wspólna zabawa pies-> właściciel

Dla kogo są skierowane zajęcia? Dla każdego. Zarówno psów problemowych jak i dobrze wychowanych oraz ich właścicieli, którzy lubią dobre towarzystwo. Dla psów, które w towarzystwie innych psów są niepewne lub odwrotnie zbyt podekscytowane, np. które ciągną na smyczy itp.

Po co ? Abyśmy mogli nauczyć je zrównoważonej komunikacji oraz aby właściciel nauczył się poprawnie odczytywać mowę oraz komunikaty wysyłane przez swojego pupila. Zacieśnianie więzi z właścicielem. Praca nad problemami, które nas nurtują w relacji z naszym psem.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Gdzie w Rumi (i bliskiej okolicy) warto spędzać wolny czas? Jakie są najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w Rumi? Dowiesz się w kategorii: Impreza, wydarzenia i kultura (kliknij, aby przejść).

(źródło: informacja prasowa / MDK Rumia / zdjęcie tytułowe: pixabay.com)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *