MEVO na wiosnę 2019 r.

rower metropolitarny mevo, rumia, rowerzysci
Reklama
Reklama

Prawdopodobnie dopiero na wiosnę 2019 roku zostanie uruchomiony System Roweru Metropolitalnego „MEVO”.  Na terenie Rumi kilkanaście tygodni temu zostały zamontowane stacje rowerowe, a sam system miał ruszyć jeszcze 18 listopada ubiegłego roku. Ostatecznie jednak, ze względu na nadal trwające prace przy pojazdach i dedykowanej aplikacji, uruchomienie projektu zostało przełożone: wpierw na 9 grudnia, a tym razem na bliżej jeszcze nieznany termin, w okresie do 1 marca 2019 r.

Reklama
Reklama


[Aktualizacja, 08.01.2019 r, godz. 14:10: Według informacji opublikowanych przez portal Wyborcza Trójmiasto, lada chwila mają rozpocząć się testy sprawdzające funkcjonalność oraz zgodność systemu z wymogami opisanymi w umowie, a start pierwszego etapu systemu może się odbyć 18 stycznia. Specjalnie pogrubiłem wyraz „może” – osobiście nie traktowałbym tego wiążąco.]

System Roweru Metropolitalnego jest flagowym i najważniejszym przedsięwzięciem realizowanym w ramach RPO w Województwie Pomorskim. Jak chwali się stowarzyszenie, „MEVO” ma przyczynić się do zwiększenia mobilności podróżnych i stworzenia atrakcyjnej alternatywy wobec środków komunikacji samochodowej. W Rumi powstaną 23 stacje, a do dyspozycji mieszkańców będzie 79 rowerów.

 (źródło: Google Maps)
W złożonej ofercie firma NB Tricity zadeklarowała dostarczenie 4080 rowerów, z czego w pierwszej turze miałoby ich być 30% całości. Wszystkie mają posiadać napęd z wspomaganiem elektrycznym. Wykonawca za realizację przedmiotu zamówienia otrzyma ponad 40 milionów złotych- 17 milionów z tej kwoty będą stanowiły środki unijne.
 

Miasta biorące udział w projekcie to Rumia, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Puck, Reda, Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Władysławowo, Żukowo i Pruszcz Gdański.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *