Mevo wycofuje możliwość rezerwacji rowerów

rumia mevo, rower metropolitarny, inwestycja, wydarzenie, stacje rowerowe, wypozyczanie rowerow
Reklama
Reklama

Jak poinformował operator systemu roweru metropolitarnego,
od 30 maja do 14 sierpnia użytkownicy Mevo nie będą mieli możliwości dokonywania rezerwacji jednośladów. Po ponownym włączeniu opcji rezerwacji, zmienią się także zasady jej działania. Rower będzie można rezerwować do trzech razy na dobę na 5 minut.O planowanym zawieszeniu możliwości rezerwacji roweru operator poinformował 15 maja za pośrednictwem oficjalnego profilu na Facebooku. Decyzja wywołała spore kontrowersje wśród internautów:

Reklama
Reklama

Pan Maciej: „To już przecież w ogóle nie będzie sensu korzystać z tego systemu do celów zgodnych z jego założeniami tj. transportowo przez mieszkańców. Jak wychodzę z domu (lub z pracy) to muszę wiedzieć czy mam szansę skorzystać z Mevo, czy mam szukać innego środka transportu. Jak nie będzie rezerwacji to będzie to system wyłączenie dla ciekawskich turystów i ew. przygodnych przejażdżek mieszkańców…”

Pan Przemek: „Już teraz, jak rower jakimś cudem pojawi się w okolicy, to po chwili jest zarezerwowany. Stąd po wyłączeniu możliwości rezerwacji, gdy kilka osób będzie biegło po rower, który akurat się pojawił, to sytuacja będzie się przeradzała w regularne bójki o pierwszeństwo do owego roweru.”

Pan Mateusz: „Szanse na zdobycie roweru już teraz są bardzo niewielkie. Po zlikwidowaniu możliwości rezerwacji spadną do zera, bo w grę będzie wchodzić tylko stacja aktualnie znajdująca się w zasięgu wzroku. I to tylko w przypadku, jak się będzie przy niej czyhało z telefonem.”

System Roweru Metropolitarnego w ostatnim czasie przekroczył próg 20 tysięcy wpłat. Choć nie działa jeszcze w pełni, sytuacja zdaje się z każdym dniem się stabilizować, szczególnie jeśli chodzi o wymianę baterii i liczbę pojazdów czekających na usunięcie usterek.

zdjęcie tytułowe: rowermevo.pl

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *