Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej. Trzy wyjątkowe koncerty w Rumi!

festiwal muzyki religijnej rumia

Muzycy z Polski, Czech, Niemiec i Rosji spotkają się w Rumi, by uczestniczyć w 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego. Wydarzenie, podczas którego odbędą się trzy wyjątkowe koncerty, rozpocznie się 24 października w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi.Reklama Reklama

W ramach festiwalu, jak co roku, przeprowadzone zostaną trzy konkursy: organowy, zespołów chóralnych oraz na najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim. Nie zabraknie też koncertu organowego i występu Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, której towarzyszyć będą soliści oraz wrocławscy chórzyści. Muzycznym zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert pieśni patriotycznych pt. „100 lat to wielka rzecz”. Wstęp jest wolny.

To już 31. edycja festiwalu, dla którego inspiracją była postać działającego przez 26 lat na terenie Rumi wybitnego muzyka i kompozytora, wielkiego patrioty, humanisty i wychowawcy młodzieży – salezjanina ks. prof. Stanisława Ormińskiego.

Festiwal daje możliwość porównania dorobku artystycznego chórów i organistów, jest także płaszczyzną wymiany doświadczeń między uczestnikami w zakresie prezentowanych utworów, a szczególnie ich interpretacji. Wydarzenie wspierają m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Polska Filharmonia Bałtycka, Polski Związek Chórów i Orkiestr, Instytut Muzyki i Tańca oraz Urząd Miasta Rumi.

Program wydarzenia:

Festiwal Orminskiego Plakat 1 1024x418

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *