Rumscy seniorzy odebrali indeksy!

Rumscy seniorzy odebrali indeksy!
Reklama
Reklama

Prawie 300 słuchaczy zadeklarowało chęć uczestnictwa w zajęciach „Rumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku” w roku akademickim 2019/2020. Część z nich odebrała indeksy podczas sobotniej uroczystości (12 października) w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi.Zajęcia Rumskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku przeznaczone są dla mieszkańców Rumi, którzy ukończyli 55 lat. Pierwszy wykład, inaugurujący działalność uniwersytetu, odbył się prawie 15 lat temu – 6 listopada 2004 roku. Z każdym semestrem studenci-seniorzy coraz chętniej biorą udział w zajęciach. W początkowych latach wykłady przyciągały średnio kilkudziesięciu słuchaczy- obecnie liczba ta sięga około 280 osób!

Reklama
Reklama

Rumianie w ogóle nie wpisują się w obraz wykreowany przez stereotypy związane z polskimi seniorami. Jasność umysłu, kreatywność, zaangażowanie i energia przemawiają za tym, by kwalifikować was jako młodzież w stosownym wieku. Chciałbym, żeby taki stan rzeczy utrzymał się jak najdłużej – powiedział przed wręczeniem indeksów Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi.

W minioną sobotę (12 października) w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi odbyła się uroczystość wręczenia indeksów dla rumskich studentów-seniorów w roku akademickim 2019/2020. Zanim to nastąpiło, słuchacze oraz przedstawiciele władz miasta mogli uczestniczyć w mszy świętej odprawionej w intencji studentów oraz kadry Rumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także wysłuchać wykładu profesora Edmunda Wittbrodta pod tytułem „Rola regionów o wyraźnej specyfice kulturowej w Zjednoczonej Europie”. Zwieńczeniem uroczystości był występ zespołu wokalnego „Vox Universum” pod kierunkiem Marzeny Graczyk.

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi / opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *