Reklama Reklama

Mieszkańcy otrzymali medale za małżeński staż

Kolejni mieszkańcy Rumi zostali odznaczeni prezydenckimi medalami. Tym razem uhonorowano sześć małżeństw, które niedawno świętowały 50. rocznicę ślubu.

Ceremonia odbyła się 8 kwietnia w Dworku pod Lipami. Szczęśliwe pary, świętujące swoje złote gody, czyli 50. rocznicę ślubu to:

Hildegarda i Lech Zakaszewscy, Lucyna i Czesław Kulasowie, Czesława i Andrzej Wojnowscy, Janina i Jerzy Darznikowie, Bogusława i Józef Jakubkowie oraz Sabina i Leszek Chwaliszowie.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały nadane przez prezydenta RP, a wręczył je jubilatom wiceburmistrz Ariel Sinicki. Zastępca burmistrza podarował również parom kwiaty i upominki, a także złożył życzenia.

– Kolejne rumskie pary obchodziły piękne jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Gratulujemy wszystkim tym mieszkańcom i dziękujemy za to, że są wzorami do naśladowania w tych trudnych czasach. Obecnie młodzi pobierają się, a gdy przychodzą pierwsze choroby, kłótnie i problemy, po prostu się rozstają. Uhonorowaliśmy tych, którzy, jak w to w życiu, w szczęściu i w nieszczęściu, przeżyli wspólnie 50 lat. Życzmy im kolejnych lat w zdrowiu i radości – podsumował Ariel Sinicki.

Zdjęcia:

(fot. UM Rumia)

Reklama Reklama

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Zobacz również:

https://tymczasemwrumi.pl/2022/04/14/nowe-mini-ogrody-w-rumi-znamy-lokalizacje/

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *