Mieszkańcy otrzymali medale za małżeński staż

Mieszkańcy otrzymali medale za małżeński staż
Reklama
Reklama

Kolejni mieszkańcy Rumi zostali odznaczeni prezydenckimi medalami. Tym razem uhonorowano sześć małżeństw, które niedawno świętowały 50. rocznicę ślubu.

Ceremonia odbyła się 8 kwietnia w Dworku pod Lipami. Szczęśliwe pary, świętujące swoje złote gody, czyli 50. rocznicę ślubu to:

Hildegarda i Lech Zakaszewscy, Lucyna i Czesław Kulasowie, Czesława i Andrzej Wojnowscy, Janina i Jerzy Darznikowie, Bogusława i Józef Jakubkowie oraz Sabina i Leszek Chwaliszowie.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały nadane przez prezydenta RP, a wręczył je jubilatom wiceburmistrz Ariel Sinicki. Zastępca burmistrza podarował również parom kwiaty i upominki, a także złożył życzenia.

– Kolejne rumskie pary obchodziły piękne jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Gratulujemy wszystkim tym mieszkańcom i dziękujemy za to, że są wzorami do naśladowania w tych trudnych czasach. Obecnie młodzi pobierają się, a gdy przychodzą pierwsze choroby, kłótnie i problemy, po prostu się rozstają. Uhonorowaliśmy tych, którzy, jak w to w życiu, w szczęściu i w nieszczęściu, przeżyli wspólnie 50 lat. Życzmy im kolejnych lat w zdrowiu i radości – podsumował Ariel Sinicki.

Zdjęcia:

(fot. UM Rumia)

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Zobacz również:

https://tymczasemwrumi.pl/2022/04/14/nowe-mini-ogrody-w-rumi-znamy-lokalizacje/

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *