Jak obiecali, tak zrobili. Rumski zabytek „pod ochroną”

Porzadki Na Cmentarzu Rumia

W lutym tego roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi podpisali akt adopcji, w którym zadeklarowali pomoc w opiece nad ruinami gotyckiego kościoła oraz jego otoczenia – starego cmentarza zlokalizowanego przy ul. Kościelnej.

Reklama Reklama

Dokument uroczyście podpisali reprezentanci szkolnej społeczności oraz: burmistrz Michał Pasieczny, wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, radna i jedna z inicjatorek projektu Teresa Hebel, dyrektor MOSiR-u Jolanta Król, dyrektor miejskiej biblioteki Dariusz Rybacki, dyrektor cmentarza komunalnego Tomasz Frymark oraz naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury Karina Wiśniewska.

Wiosenne porządki

W miniony poniedziałek (11 kwietnia) uczniowie klas: VIIg, Ia i VIb wraz z opiekunami: Magdaleną Bielińską i Moniką Jastrzębską – zgodnie z obietnicą zawartą w akcie adopcji dzielnie posprzątali cały teren po okresie zimowym. Kolejna wizyta nastąpi w maju. 🙂

Porzadki Na Cmentarzu Rumia 5
Porzadki Na Cmentarzu Rumia 4

(Wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi / Teresa Hebel)

Zobacz również:

https://tymczasemwrumi.pl/2022/04/14/nowe-mini-ogrody-w-rumi-znamy-lokalizacje/
https://tymczasemwrumi.pl/2022/03/25/co-buduje-sie-przy-ul-starowiejskiej-i-stadionie-w-rumi/
Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *