Mieszkańcy, pilnujcie swoich czworonogów :)

zagubione psy rumia bezpanskie psy rumia zgloszenia gdzie zglosic straz miejska 2020
Reklama
Reklama

W swoim najnowszym raporcie, podsumowującym najważniejsze wydarzenia tygodnia od 10 do 17 sierpnia 2020 r., Straż Miejska w Rumi zwraca uwagę na problem wałęsających się psów na ulicach miasta.Jak informują strażnicy z Rumi, w ostatnich latach w naszym mieście możemy zaobserwować znacznie ograniczenie problemu wałęsających się psów. W ciągu dziesięciu lat, odłowy zmniejszyły się z niemal 200 rocznie do ok. 70. Niestety, proceder nadal istnieje.

Reklama
Reklama

W tygodniu od 10 do 17 sierpnia podjęto 8 interwencji, w tym 6 dotyczących biegających luzem psów i jedną w sprawie sposobu trzymania psa. Jeden pies trafił do schroniska. Sprawdzono szczepienia psa trzymanego na ul. Metalowców.

Błąkający się pies przy jednej z posesji w Rumi.  W tle niewyraźny zarys budynków mieszkalnych i parkingu, na którym znajdują się stojące samochody.
Błąkający się pies na terenach zielonych przy jednej z posesji prywatnych w Rumi. W tle niewyraźny zarys budynków mieszkalnych i parkingu, na którym znajdują się stojące samochody. (fot. Straż Miejska w Rumi)

Pogryzienia przez psy na terenie Rumi

Z raportu możemy się także dowiedzieć, że w ostatnim czasie w Rumi spadła także liczba pogryzień. Obecnie tego typu zdarzenia występują raczej sporadycznie. Szczególnie groźne są za to psy ras niebezpiecznych lub zbliżonych do niebezpiecznych (rasy mieszane) – takie jak na zdjęciu powyżej.

Straż Miejska zwraca się do mieszkańców o lepsze dopilnowanie swoich czworonogów, uszczelnienie ogrodzeń posesji i zamykanie bram i furtek w swoich nieruchomościach.

Gdzie zgłosić zagubione, zaginione i bezpańskie psy w Rumi?

Gdzie powinno się zgłaszać zabłąkane zwierzęta w Rumi? Czy wszystkie z nich są bezpańskie? W jakiej instytucji poprosić o pomoc? Odpowiedzi znajdziecie w jednym z moich poprzednich wpisów na blogu.

  • Kliknij, aby przejść do wpisu Gdzie zgłosić zagubione, zaginione i bezpańskie psy w Rumi?

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Straży Miejskiej w Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *