Mieszkańcy Rumi ujęli pijanego kierowcę

Mieszkańcy Rumi ujęli pijanego kierowcę
fot. KPP Wejherowo
Reklama
Reklama

Brawa dla mieszkańców Rumi, którzy powstrzymali nietrzeźwego kierowcę od dalszej jazdy!

W nocy z 21 na 22 marca mieszkańcy Rumi poinformowali policję o kierowcy Volkswagena, który prawdopodobnie porusza się pod wpływem alkoholu. Miał o tym świadczyć styl jazdy kierującego oraz silna woń alkoholu wyczuwalna od mężczyzny.

Reklama
Reklama

Mieszkańcy podążali za nietrzeźwym kierowcą, a kiedy tylko mieli sposobność – uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali policję. Kierujący podczas ujęcia zachowywał się agresywnie wobec świadków, próbował wyrywać się i uciekać. Badanie alko-testem wykonane przez wezwanych funkcjonariuszy wykazało około 0,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyznę doprowadzono także na badanie krwi.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

O zdarzeniu poinformowała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *