Mieszkaniec Rumi mistrzem Polski w kulturystyce!

kulturystyka rumia mistrz polski 2020
Reklama
Reklama

„Cześć! Jutro z moim podopiecznym (Krzyśkiem) startujemy na Mistrzostwach Świata w Słowenii!” – tak zaczynała się wiadomość od kulturysty Jakuba Kaszuby z Rumi, którą otrzymałem o 4:30 w nocy. 🙂Zacznijmy od początku. Jakub Kaszuba to zawodnik kulturystyki klasycznej, wielokrotny mistrz Polski i reprezentant kraju. We wrześniu 2020 roku rumianin zdobył podwójne Mistrzostwo Polski w kategorii Classic Physique +177 cm i Kulturystyce Klasycznej +180 cm oraz kategorii Open. Uzyskane wyniki i triumfy na krajowej imprezie pozwoliły Jakubowi na kwalifikację do Mistrzostw Świata IBFF, rozgrywanych w Bezicach na Słowenii.

Reklama
Reklama
Rumia ma nowego mistrza Polski w kulturystyce! (fot. Jakub Kaszuba / facebook.com)

Mieszkaniec Rumi na Word Championship IFFB Brezice 2020

Radość i ekscytacja, którą można było wyczuć w zdaniu otwierającym wiadomość, wydaje się uzasadniona. 🙂 Tym bardziej, iż mało brakowało, a kulturyści z Polski…nie dotarliby na międzynarodowy turniej. Nasza reprezentacja pierwotnie nie uzyskała zgody na przekroczenie granicy.

Po wielu godzinach niepewności i negocjacji, Polska ekipa dostała zielone światło i zaświadczenie od tamtejszego ministra zdrowia na przekroczenie granicy. Wszyscy musielibyśmy zrobić badanie na COVID-19, po czym mieliśmy 36 godzin żeby znaleźć się w Słowenii. Razem z Krzysztofem [podopieczny Kaszuby – dop. mój] podjęliśmy decyzję że jedziemy na własną rękę. Szczególnie że jedna osoba z pozytywnym wynikiem, który dostajemy on-line (już w trasie), oznacza kwarantannę dla całego autobus. Ostatecznie, po czternastu godzinach, jesteśmy na miejscu. W sobotę walczymy o mistrzostwo! zapowiada Jakub Kaszuba.

Zawodnicy polskiej kadry narodowej zostali już zweryfikowani na Word Championship IFFB Brezice 2020.
Rumia, trzymamy kciuki! 😉

Więcej o sukcesach mieszkańców Rumi

Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej.  Trochę już ich opisałem- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Nazwałem ją (nieco z przymrużeniem oka): “Rumska Aleja Gwiazd” (kliknij, aby przejść)

Lista cały czas się powiększa, a wpisów przybywa. 


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *