Mikołajki w Rumi. Co będzie się działo?

Mikołajki w Rumi. Co będzie się działo?
Reklama
Reklama

Jakie wydarzenia i imprezy odbędą się w Rumi w Mikołajki? Sprawdź bezpłatne atrakcje dla Ciebie i Twojego dziecka.

6 grudnia w Parku Starowiejskim w Rumi pojawi się…Święty Mikołaj z zaprzęgiem! Przy Miejskim Domu Kultury w Rumi odbędzie się „Ognisko z Mikołajem”. W programie: przejażdżka bryczką, ognisko z kiełbaskami i grochówka z kotła. Impreza rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do okolic 19.00. Wstęp wolny.

Reklama
Reklama

Fundacja Dla Was zaprasza na bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży „Magia świąt, która trwa cały rok” – warsztat o komunikacji interpersonalnej dla dzieci i młodzieży. Czy ta wszechogarniająca miłość i magia Świąt Bożego Narodzenia mogłaby trwać cały rok? Warsztaty odbędą się 6 grudnia od godziny 16.00 do 18.00. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy (kliknij, aby przejść).

6 grudnia o godz. 18.00 Stacja Kultura w Rumi zaprasza na wernisaż ceramiczny pt. „Z miłości do dzieci i gliny”. Podczas wystawy będzie można obejrzeć i wylicytować prace 15 ceramiczek z Rumi, Władysławowa i Redy. Artystki z inicjatywy pani Beaty Wysockiej-Turek spotykały się w Ogrodzie Kreatywności Studio B Ceramika.

Aukcję ceramiki poprowadzi aktorka Magdalena Bochan-Jachimek. Wszystkie uzyskane w ten sposób fundusze zasilą konto Rady Rodziców i pomogą wesprzeć działania statutowe na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.

Z kolei 8 grudnia już na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi zaplanowano Kiermasz Świąteczny. Podczas kiermaszu będzie można kupić świąteczne ozdoby, zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem czy wziąć udział w licytacjach świątecznych prezentów. Uczniowie, rada rodziców oraz dyrektor zapraszają od 17:00 do 19:00.

Fundcja Bezbronne zwierzęta zaprasza 9 grudnia na Zimowy Bazarek Charytatywny i Zbiórkę Karmy. Gotowi na dzień pełen świątecznej atmosfery i wyjątkowych prezentów? Podczas bazarku zbierana będzie karma dla bezdomnych zwierząt. Każdy dar to wielka pomoc dla czworonożnych przyjaciół. Członków fundacji będzie można spotkać od godziny 12.00 do 20.00 w Centrum Handlowym Port Rumia.

9 grudnia Strefa Dla Was (ul. Pomorska 11) zaprasza na nasz niezwykły jarmark świąteczny – Magia Świąt! Przygotujcie się na lekki, przyjemny wieczór pełen magii i świątecznego uroku. W otoczeniu migoczących światełek i zapachów korzennych przypraw, odkryjecie stoiska pełne unikalnych rękodzieł i ozdób świątecznych. Każdy zakamarek tchnie niepowtarzalnym urokiem, który sprawi, że poczujecie się jak w magicznym świecie.

Jarmark rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do 19:00.

W programie:

 • Animacje Dla Dzieci
 • Świąteczne malowanie buzi
 • Strefa wystawców ze świątecznymi pomysłami na prezent
 • Strefa Rozgrzewających napojów
 • Grzane (nie)wino
 • Strefa Ozdabiania Pierników
 • Strefa kreatywna
 • Rodzinne, świąteczne bingo z nagrodami
 •  I wiele więcej…

Święta w Rumi. Co będzie się działo w 2023 roku?

Do 5 grudnia przyjmowane są zgłoszenia w Konkursie na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową 2023. Konkurs skierowany jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Więcej informacji na stronie MDK Rumia.

Wydarzenia, imprezy i koncerty w Rumi

Więcej o tym, jak spędzić wolny czas w Rumi piszę w kategorii: Wydarzenia, imprezy koncerty oraz Sport i zdrowie.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *