Młodzi Baskowie zamieszkali w Rumi!

baskowie w Rumi
Reklama
Reklama

Uczniowie liceum z Barakaldo ponownie zagościli w domach salezjańskich maturzystów z Rumi! Młodzi Baskowie pod okiem „Salezjanów” poznawali lokalną kulturę, kuchnię i zwyczaje.Barakaldo to miasto o powierzchni około 30 km2 i liczące 96 tysięcy mieszkańców. Jest więc prawie dwukrotnie większe od Rumi. Leży w północnej Hiszpanii (w Kraju Basków), nad Zatoką Biskajską.

Reklama
Reklama

Wrześniowo-październikowa wymiana z Salezjańskim Liceum z Barakaldo była była drugą od momentu nawiązania współpracy w 2018 roku. Dzięki projektowi, młodzi uczniowie mają okazję do zapoznania się z nową kulturą, miejscami i zwyczajami oraz wzięcia udziału w ciekawych działaniach integracyjnych. W tym roku goście z Hiszpanii wspólnie z rumskimi rówieśnikami odwiedzili Trójmiasto, Stutthof oraz Szymbark, gdzie mieli możliwość m.in. degustowania polskich potraw (pierogów, żuru czy gołąbków), malowania na szkle wzorów kaszubskich czy poznania życiorysów znanych Polaków. Wspólnie spędzony czas sprzyjał kształtowaniom relacji polsko-hiszpańskich i budowaniu przyjacielskich więzi, co możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. 🙂

Naszym przyjaciołom z Hiszpanii bardzo spodobała się Polska i nasze piękne Trójmiasto. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mogliśmy spędzić ten czas wspólnie, że dostaliśmy możliwość bycia częścią tak fantastycznego projektu – opowiada Katarzyna Bisha z „Salezjanów”.

[ngg src=”galleries” ids=”6″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

(Wpis powstał na podstawie materiałów udostępnionych przez Szkoły Salezjańskie w Rumi i Panią Katarzynę Bish)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *