Pomóżmy Filipowi pokonać białaczkę! Akcja Charytatywna w Rumi.

Pomóżmy Filipowi pokonać białaczkę! Akcja Charytatywna w Rumi.
Reklama
Reklama

Wielokrotnie udowodniliśmy jako mieszkańcy miasta Rumia, że dla nas niemożliwe nie istnieje! Wierzymy, że i tym razem ludzi dobrej woli jest więcej – apelują do darczyńców opiekunowie 8-letniego Filipa.4 października 2019 r. po prawie czterech latach od zakończenia chemii podtrzymującej u Filipa Gondka z Rumi nastąpił nawrót choroby – diagnoza – ostra białaczka limfoblatyczna. Życie chłopca i całej rodziny zmieniło się w ciągu 1 minuty. Rezygnacja ze szkoły, towarzystwa przyjaciół i zajęć pozalekcyjnych sprawiły, że Filip jest bardzo smutny. Mamy jednak nadzieję, że z czasem przyzwyczai się do zaistniałej sytuacji. Od nowa syn musiał poddać się sterydoterapii i chemioterapii, niestety bardziej agresywnej. Leczenie będzie cięższe i dłuższe – około roku leczenia szpitalnego i 2 lata izolacji w domu wraz z chemią podtrzymującą. Pojawiła się iskierka nadziei, w postaci nowego leku na chorobę resztkową dla pacjentów z białaczką nawrotową i oporną -blinatumomab.

Reklama
Reklama

Informacje o tym, jak można pomóc i wesprzeć Filipa znajdziecie na stronie „Fundacja dzieciom”, na której konto można dokonywać wpłat oraz przekazać 1% podatku:

KLIKNIJ: Filip Gondek – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Dodatkowo, w Rumi odbędzie się specjalna AKCJA CHARYTATYWNA, promująca zbiórkę środków na leczenie chłopca. Wydarzenie odbędzie się 24 listopada, w godzinach 16:00-19:00, w hali MOSiR Rumia.

W programie: Półfinalista programu Mam Talent Iluzjonista – Tomasz Jusza, Zespół tańca Spin Mosir Rumia, Gym&Fun, Klub Jazdy Figurowej Spin on Rolls, Pokaz akrobatyki na szarfach – Łukasz Roszkowski, Creative Dance, Występy dzieci i młodzieży ze szkoły SP nr 9 w Rumi, Kącik zabaw dla dzieci (Active Life), Malowanie buziek, Pyszne ciasta, kawa i herbata, Świąteczny kiermasz, Licytacja i loteria.

źródło: materiały organizatora

UWAGA! Niniejszy komunikat publikuję na blogu i fanpage’u „grzecznościowo”. 🙂 Nie jestem organizatorem zbiórki i nie odpowiadam za jej przebieg. Wszelkie pytania należy kierować do fundacji Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *