Młodzi rumianie z wizytą u Prezydenta

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi odwiedzili w poniedziałek (3 czerwca) ogrody Rezydencji Belweder, by wspólnie z Parą Prezydencką wziąć udział w akcji „Bezpieczne wakacje”.
Reklama
Reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi odwiedzili w poniedziałek (3 czerwca) Prezydenta Andrzeja Dudę oraz jego małżonkę Agatę Kornhauser-Dudę. Wspólnie z prezydencką parą wzięli udział w akcji „Bezpieczne wakacje”.Redakcja szkolnej gazetki „Kurierek z rumskiej 10-tki” wybrała się w tym tygodniu do Warszawy, aby przez zabawę uczyć się jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Po wspólnym odśpiewaniu piosenki, młodzież wręczyła Prezydentowi Andrzejowi Dudzie oraz jego małżonce Agacie Kornhauser-Dudzie…słodkie serduszko, specjalnie przygotowany na tą okazję prezent. Pierwsza Para RP odbyła z uczniami krótką rozmowę i wykonała pamiątkowe zdjęcie. Przy wyjściu pracownicy Służby Ochrony Państwa wręczyli każdemu z uczestników plecaki z pamiątkami.

Reklama
Reklama
fot. Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi

Otrzymaliśmy paszporty Straży Granicznej. Para Prezydencka zadbała również o wystawne posiłki dla wszystkich uczestników, a szczególnie dzieci- lody kulki. Dziękujemy za wspaniałe chwile i naukę przez doświadczenie – komentuje Dorota Gadomska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi.

fot. Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi

Młodzież brała tego dnia udział w różnorodnych zajęciach i pokazach przedstawicieli formacji, służb ratowniczych i mundurowych. Z zaciekawieniem podziwiała m.in. roboty wykorzystywane w wojsku, przymierzała kuloodporne kamizelki i ubiór sapera. Rumianie poznali także tajniki sztuki kryminalistyki oraz nauczyli się jak udzielać pierwszą pomoc przy użyciu automatu.

źródło: Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi / opracowanie własne
Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *