„Największa inwestycja w historii miasta”. Ruszyły przygotowania.

węzeł integracyjny janowo, skm janowo, węzeł, przejazd, tunel rumia, inwestycja rumia

W tym tygodniu rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem terenów pod budowę węzła integracyjnego w Janowie. Jak określają to urzędnicy, ma to być „największa inwestycja w historii miasta”.


Reklama Reklama

Pierwszy etap wyburzeń potrwa około dwóch tygodni. Jeśli chodzi o sam węzeł integracyjny Rumia Janowo, miasto wciąż pracuje nad przygotowaniem dokumentacji przetargowej. Na terenach przy ul. Sobieskiego (DK nr 6) powstanie m.in. tunel łączący dwie części miasta, parkingi, ścieżki rowerowe oraz wiaty autobusowe. Projekt uzyskał ponad 17,2 mln zł unijnego dofinansowania.

węzeł integracyjny janowo, skm janowo, węzeł, przejazd, tunel rumia, inwestycja rumia

[Wizualizacja] Węzeł integracyjny Rumia Janowo:

Nagranie z przygotowywania terenów:


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Najgorsze miejsce jakie można było wybrać. Cały ruch na półwysep będzie odbywał się przez centrum miasta. Wujek Google już sobie ten skrót znajdzie i wszystkich nim poprowadzi. Poza tym miasta nie stać na jego budowę. Liczą że im to ktoś wybuduje za 36 mln. Może na parkingi starczy.

  2. Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *