Nie sto, a sto pięćdziesiąt lat!

Nie sto, a sto pięćdziesiąt lat!
Reklama
Reklama

Genowefa Kasprzak, mieszkanka Rumi, obchodziła w tym tygodniu 102. urodziny. Z tej okazji jubilatka otrzymała podarunek oraz oficjalne życzenia od władz Rumi.

Genowefa Kasprzak urodziła się 12 października 1921 roku w Mielcu (woj. podkarpackie). Przez większość swojego dorosłego życia zajmowała się domem i gospodarstwem. Do Rumi przeprowadziła się w latach 70. wraz z mężem. Zamieszkała przy ul. Tysiąclecia.

Reklama
Reklama

Okoliczni mieszkańcy i przechodnie mogą ją pamiętać, ponieważ często zatrzymywali się przy jej płocie, by podziwiać piękny ogród, na którego pielęgnację rumianka poświęcała bardzo dużo czasu. Jej domeną były wielokolorowe kwiaty. Jeszcze mając 90 lat, udzielała porad krewnym, jak mają dbać o jej posesję. Jako seniorka angażowała się również w życie lokalnego koła różańcowego, którego była przewodniczącą.

Obecnie pani Genowefa wymaga całodobowej opieki, dlatego przebywa w Domu Seniora Viktoria. Personel nazywa ją babcią, ponieważ jest najstarsza wśród pensjonariuszy.

Z okazji 102. urodzin wszyscy zaśpiewali jubilatce nie „Sto lat”, a „Sto pięćdziesiąt lat”.

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *