Oszustwo na ponad 80 tysięcy złotych

Oszustwo na ponad 80 tysięcy złotych
Reklama
Reklama

Funkcjonariusze z Rumi zatrzymali 27-latkę, która wykorzystując metodę ‘’na policjanta’’, wyłudziła od dwójki seniorów kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oszustce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Reklama
Reklama

12 października (w czwartek) policjanci otrzymali dwa zgłoszenia o oszustwach metodą „na funkcjonariusza”.

Za pierwszym razem oszustka zadzwoniła do seniorki z Rumi. Podała się za policjanta i poinformowała, że wnuczka seniorki spowodowała wypadek drogowy. W wypadku miała zostać ranna kobieta w ciąży i „potrzebne są pieniądze”.

Następnie fałszywa policjantka zadzwoniła do seniora z Wejherowa. Historia była bardzo podobna, z tą różnicą, że tym razem sprawcą wypadku miała być córka poszkodowanego.

Oszustka umówiła się na spotkanie i odebrała koperty z pieniędzmi. Seniorzy łącznie stracili ponad 83 tysiące złotych. Na szczęście, w porę zorientowali się, że zostali oszukani i natychmiast powiadomili policję – tym razem już tą prawdziwą.

Sprawą zajęli się kryminalni z Rumi, którzy następnego dnia na terenie Szczecina zatrzymali 27-latkę oraz odzyskali około 11 tys. złotych.

Kobieta została doprowadzona do policyjnego aresztu w Wejherowie. Śledczy przesłuchali 27-latkę i przedstawili jej zarzuty. W sobotę sąd tymczasowo aresztował kobietę na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

(wpis opracowałem na podstawie materiałów KPP Wejherowo)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *