Nielegalna wycinka drzew w Rumi. Miasto poszukuje informacji o sprawcy!

Nielegalna wycinka drzew w Rumi. Miasto poszukuje informacji o sprawcy!
Reklama
Reklama

We wtorek (10 stycznia) z miejskiego terenu przy ulicy Pomorskiej w Rumi nielegalnie wycięto 11 zdrowych drzew. Urząd Miasta ogłosił, że poszukuje informacji na temat sprawcy bądź sprawców tego zdarzenia.

Do nielegalnej wycinki doszło na terenie łąk pomiędzy ulicami: Pomorską, Dębogórską i Gdańską (niektórzy nazywają to miejsce Janowskimi Błoniami). Drzewa zostały ścięte na odcinku w pobliżu sklepu Lidl (ul. Pomorska).

Reklama
Reklama

„Jesteśmy bardzo poruszeni tym zdarzeniem, dlatego apelujemy do wszystkich osób, które mogły być świadkami tych działań, o pomoc w ustaleniu sprawcy bądź sprawców. Prosimy również o wszelkie sygnały, jeśli w najbliższych dniach będą w tym rejonie prowadzone podobne działania, ponieważ jako urząd nie zlecaliśmy żadnych prac związanych z drzewostanem w tej okolicy.” – informuje Urząd Miasta Rumi w opublikowanym komunikacie.

Nielegalnie ścięte drzewa na łąkach przy Pomorskiej

fot. Urząd Miasta Rumi

Byłeś świadkiem zdarzenia lub posiadasz informacje na jego temat? Daj znać!

Z urzędem można skontaktować się mailowo na adres: zielen@um.rumia.pl bądź pod numerami telefonów: 605 043 904 (Urząd Miasta Rumi), 58 671 94 73 (Straż Miejska w Rumi).

Ogromnie liczymy na Waszą pomoc i z góry dziękujemy za wszelkie sygnały. – apeluje magistrat.

Urzędnicy sprawdzają obecnie monitoring. Pojawiają się też pierwsze sygnały od świadków. W piątek 13 stycznia w godzinach porannych na miejscu pojawią się miejskie służby, które uprzątną teren nielegalnej wycinki.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w działach „Wiadomości” oraz  “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje wpisów możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: kontakt@tymczasemwrumi.pl.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *