Noc Bibliotek porwała Rumię!

Noc Bibliotek porwała Rumię!
Reklama
Reklama

Wszystko co dobre, szybko przemija! Tak właśnie możemy podsumować październikową Noc Bibliotek, która odbyła się w minioną sobotę w Stacji Kultura w Rumi.V Ogólnopolska Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania. Podczas akcji, mającej na celu zachęcają do korzystania z zasobów bibliotek, na terenie całej Polski odbędą się specjalne wydarzenia, stanowiące niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Wszystko po to, by przekonać do siebie nowych czytelników i zaprezentować się jako otwarte i dostępne instytucji kultury, z ofertą dla osób w każdym wieku.

Reklama
Reklama

Jak co roku, lokalna edycja imprezy odbyła się także w Rumi, 5 października (sobota). Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszył szereg atrakcji, organizowanych pod hasłem „Dookoła świata”, m.in. Afrobajki z muzyką na żywo, gra terenowa Wiedźmiński Quest, spotkania z podróżnikami: Arturem Wysockim, Aldoną Klebowską i Mają Kurant czy sesja RPG z Dungeons&Dragons (przy współpracy z firmą REBEL.pl). Finałem wydarzenia był koncert muzyki afrykańskiej w wykonaniu połączonych trójmiejskich zespołów: Cocodjembe & Nandaloo i KuKaKiKe.Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *