Koncert z okazji 65. urodzin miasta Rumi. Co to był za wieczór!

Koncert z okazji 65. urodzin miasta Rumi. Co to był za wieczór!
Reklama
Reklama

To było prawdziwe święto dla wszystkich mieszkańców Rumi i okolic! Podczas koncertu z cyklu Rumskich Spotkań Muzycznych wspólnie uczciliśmy 65. urodziny naszego miasta.W niedzielny wieczór (6 października) sala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełniła się po brzegi. Setki mieszkańców i zaproszonych gości miało okazję usłyszeć największe hity ze scen operowych i musicalowych, m.in. G.Rossiniego arię Figara ” Largo al factotum” z opery „Cyrulik Sewilski” , fragmenty „Księżniczki Czardasza” E.Kalmana, musicalu”Miss Saigon” , „Nędzników” C.M.Schonberga czy musicalu „Dzwonnik z Notre Dame” R.Cocciante.  

Reklama
Reklama

O ich znakomite wykonanie zadbali artyści z najwyższej półki- sopranistka Aleksandra Borkiewicz (solistka Teatru Wielkiego w Łodzi), tenor Dawid Kwieciński (Solista Teatru Wielkiego w Łodzi), barytonista Arkadiusz Anyszka (solista Teatru Wielkiego w Łodzi) oraz aktorzy Teatru Muzycznego Roma w Warszawie: Anastazja Simińska i Paweł Mielewczyk. Solistom towarzyszył Chór Kaszubski Rumianie i Chór Św. Cecylii, a także Pomorska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją rumianina- Krzysztofa Brzozowskiego.

Wspaniałe popisy muzyczne wizualnie dopełniła Łucja Miziołek, która zaprezentowała widowiskowe animacje malowane piaskiem. Artystka na żywo stworzyła ilustracje do niektórych utworów i robiła to na tyle dobrze, że doczekała się…osobnej owacji, wywołanej okrzykami z publiczności. 🙂 Wydarzenie poprowadził dyrektor artystyczny wydarzenia, tenor Opery Krakowskiej, rumianin – Marek Gerwatowski.

Konkurs wiedzy o Rumi

Z kolei dziś (7 października) o godzinie 18:00 w hali MOSiR Rumia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbędzie się interaktywny turniej wiedzy o Rumi. W zmaganiach uczestniczyć będą m.in. samorządowcy oraz ludzie ze świata sportu i kultury (zgłoszenia trwały do 3 października). Trzyosobowe zespoły podczas 21 rund będą musiały zdać egzamin (zamknięty test typu ABCD) z refleksu, współpracy i wiedzy – a wszystko w formie zabawy.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *