Nowe, ekologiczne pojazdy PUK w Rumi

Nowe, ekologiczne pojazdy PUK w Rumi
Reklama
Reklama

Trzy w pełni elektryczne i zeroemisyjne pojazdy zasiliły flotę Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Rumi. Nowe auta zastąpiły mocno wysłużone samochody z początku lat dziewięćdziesiątych, dzięki czemu działania spółki będą bardziej ekologiczne i ekonomiczne.Nowe, pełniące funkcję wywrotki, czteroosobowe pojazdy będą wykorzystywane do realizacji prac porządkowych i utrzymania zieleni.

Reklama
Reklama

Są to w pełni bezpieczne dla środowiska włoskie pojazdy marki Alke’. Koszt jednej sztuki to 170 tysięcy złotych, a ich koszty eksploatacji są o około 30% niższe niż w przypadku pojazdów spalinowych – wyjaśnia Stanisław Pogorzelski, prezes PUK w Rumi. – Koszty funkcjonowania zlikwidowanych pojazdów wciąż rosły, co było spowodowane coraz częstszymi naprawami i niedostępnością części do nieprodukowanych już modeli. Te blisko 30-letnie maszyny nie były przyjazne ani środowisku, ani zdrowiu mieszkańców – uzupełnia.

Zakup pojazdów związany był również z obowiązkami nałożonymi na spółki takie jak PUK przez ustawę o elektromobilności. Wspomniany akt prawny zobowiązuje tego typu przedsiębiorstwa do uzupełnienia floty o samochody elektryczne. Zgodnie z ustawą mają one stanowić co najmniej 10% ogółu, a w niedalekiej przyszłości minimalny odsetek ma wzrosnąć do 20%.

To oznacza, że w najbliższych latach będziemy zobligowani do kolejnych zakupów. Niemniej jest to zgodne z polityką PUK-u, by realizować obsługę mieszkańców estetycznymi, nowoczesnymi pojazdami, które minimalizują negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców i środowisko naturalne – podsumowuje Stanisław Pogorzelski.

(źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

1 Comment

  1. Jd

    Fajnie ale jaki ma zasięg z pełnym załadunkiem i ile czasu potem jest przyblokowane auto z powodu ładowania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *