Nowe hale sportowe w Rumi! Jest dofinansowanie!

Nowe hale sportowe w Rumi! Jest dofinansowanie!
Reklama
Reklama

Przy Szkole Podstawowej nr 4 i Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi powstaną nowe hale sportowe o łącznej wartości niespełna 10 milionów złotych. Realizacja obu inwestycji stała się możliwa dzięki zdobytemu dofinansowaniu. Samorządowcy zapowiadają, że to nie koniec rozbudowy przyszkolnej infrastruktury sportowej w Rumi.

Nowa hala sportowa przy Szkole podstawowej nr 4 w Rumi

Szkoła Podstawowa nr 4 imienia Janusza Korczaka w Rumi nie posiada hali sportowej. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w zaadaptowanym na ten cel…magazynie zbożowym.

Reklama
Reklama

Wkrótce ma to się zmienić dzięki dofinansowaniu zdobytemu przez urząd miasta w ramach programu „Olimpia” – realizowanemu z okazji 100-lecia pierwszych występów polskiej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich.

W sąsiedztwie „Czwórki” ma powstać hala sportowa wyposażona między innymi w poliuretanową nawierzchnię, boisko o wymiarach 40 × 20 metrów, a także łącznik, zaplecze oraz szatnię. Zakupiona zostanie również przenośna scena umożliwiająca organizację na hali uroczystości oraz imprez szkolnych.

Wartość przedsięwzięcia, realizowanego w celu poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego i funkcjonowania szkoły, to niespełna 5 milionów złotych. Większość kwoty ma pokryć dofinansowanie pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nowa hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi

Dzięki dofinansowaniu zdobytemu z programu „Olimpia” możliwa stała się również budowa hali sportowej przy integracyjnej Szkole Podstawowej numer 6 imienia Aleksandra Majkowskiego w Rumi.

Aktualnie placówka nie posiada sali gimnastycznej, boiska czy szatni. W ramach planowanej inwestycji, tak samo jak w przypadku Czwórki, przy placówce ma powstać hala sportowa wyposażona między innymi w poliuretanową nawierzchnię, boisko o wymiarach 40 × 20 metrów, a także łącznik, zaplecze oraz szatnię. Zakupiona zostanie również przenośna scena umożliwiająca organizację na hali uroczystości oraz imprez szkolnych.

Ponadto, dzięki dotacji pozyskanej z urzędu marszałkowskiego, rozbudowana zostanie znajdująca się na dachu szkoły instalacja fotowoltaiczna.

Szóstkaliczy około tysiąca uczniów – w tym stu z orzeczeniem o niepełnosprawności, którzy potrzebują specjalnego kształcenia. Budowa hali sportowej jest niezbędna, by zapewnić wszystkim dzieciom odpowiednie warunki do nauki i rozwoju.

Na tę inwestycję o wartości przeszło 4,9 miliona złotych miasto także pozyskało dofinansowanie z programu Olimpia.

Nowe hale sportowe w Rumi. Kiedy koniec budowy?

Hale sportowe przy SP nr 4 i SP nr 6 w Rumi mają zostać wybudowane do końca 2024 roku.

– Czekamy również na rozstrzygnięcie konkursu dotacyjnego, dzięki któremu przy Szkole Podstawowej nr 7 może powstać boisko, oraz innego konkursu grantowego na budowę sali gimnastycznej przy tej placówce. To wszystko świetnie wpisuje się w koncepcję rozbudowy przyszkolnego kompleksu Siódemki – informuje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Co buduje się w Rumi? Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *