Autobusem na plażę – przez całe wakacje!

Autobusem na plażę – przez całe wakacje!
Reklama
Reklama

Od 24 czerwca w trasę ruszyły wakacyjne autobusy i trolejbusy ZKM Gdynia! Sprawdź, czym dojechać na plażę. 🙂

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Reklama
Reklama

Jak dojechać z Rumi na plażę? Linią M!

Od 24 czerwca swoje kursy rozpoczęły autobusy linii M, jeżdżące z Rumi Dworca PKP do plaży w Rewie. Połączenia funkcjonują we wszystkie dni tygodnia.

Linia pospieszna M funkcjonuje codziennie na trasie: Rumia Dworzec PKP – Rumia Janowo – Kazimierz – Dębogórze – Kosakowo – Mosty – Rewa

Pełny rozkład jazdy linii M dostępny jest na stronie zkmgdynia.pl.

Inne wakacyjne linie ZKM Gdynia

Z dniem 24 czerwca 2023 r., w związku z rozpoczęciem letnich wakacji szkolnych, uruchomione zostały także inne linie sezonowe – 326 i 365 oraz Śródmiejski meleks i Orłowski meleks. Ponadto na liniach 109 N65 rozszerzony zostanie zakres obsługi.

Śródmiejski meleks funkcjonuje codziennie w Gdyni w godz. 10-20, na trasie: Woonerf Abrahama – Abrahama – Armii Krajowej – Plaża Śródmieście – Muzeum Miasta Gdyni – Park Rady Europy – Skwer Kościuszki – Przystań Żeglugi – Skwer Kościuszki – 10 Lutego – Abrahama – Woonerf.

Linia bezpłatna, obsługiwana pojazdami elektrycznymi wolnobieżnymi.

Orłowski meleks funkcjonuje codziennie w Gdyni godz. 10-20, na trasie: Orłowo CH Klif – Orłowo SKM – Orłowska – Orłowo Molo.

Linia jest bezpłatna, obsługiwana pojazdami elektrycznymi wolnobieżnymi.

Linia 365 zapewnia weekendowe połączenie z Obłuża, przez Pogórze Dolne, Pogórze Górne, Kosakowo i Mosty do plaży w Rewie.

Linia 109. Codziennie wszystkie kursy w godz. ok. 9.30-18 przedłużone zostaną do pętli Babie Doły Plaża. W soboty w godzinach popołudniowych oraz w niedziele i święta linia 109 funkcjonuje z wyższą częstotliwością – co 20 minut.

Linia N65. Linia nocna łącząca Pogórze Górne z Rewą, funkcjonuje we wszystkie noce w tygodniu.

Linia 326. W sezonie letnim, na ulice Gdyni powróciły także trolejbusy zabytkowe. Obsługiwana nimi linia 326 funkcjonuje w niedziele i święta w godz. ok. 10-18, co 30 minut, na trasie: Grabówek SKM – Śródmieście – Orłowo SKM – Klif.

Na linii 326 kursują rotacyjnie trzy z następujących pięciu pojazdów:

  • Saurer ST4IILM – z 1957 r.,
  • Škoda 9Tr – z 1975 r.,
  • ZiU 682B – z 1984 r.,
  • Jelcz 120 MTE – z 1994 r.,
  • Mercedes-Benz O405NE – 1994 r.

Wraz z początkiem wakacji przestały funkcjonować linie szkolne 244 i 265 oraz nie są uruchamiane kursy szkolne oznaczone w rozkładach jazdy literą „s” (kurs wykonywany w dni nauki szkolnej) lub „x” (kurs wykonywany poza okresem letnich wakacji szkolnych).

Zmiany sezonowe obowiązywać będą do 3 września 2023 r.

Aktualne informacje oraz rozkłady jazdy wszystkich linii ZKM Gdynia dostępne są na stronie zkmgdynia.pl.

źródło: ZKM Gdynia

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *