Nowe progi zwalniające w Rumi

Nowe progi zwalniające w Rumi
Reklama
Reklama

W Rumi zakończyły się prace związane z budową progów zwalniających, o które (jak deklaruje urząd) wnioskowali mieszkańcy.

Spowalniacze pojawiły się w 11 lokalizacjach na terenie miasta:

Reklama
Reklama

▪️ ul. Gdańska,
▪️ ul. Kościelna,
▪️ ul. Kamienna,
▪️ ul. Fredry,
▪️ ul. Dunikowskiego,
▪️ ul. Wybickiego,
▪️ ul. Chełmińska,
▪️ ul. Kilińskiego,
▪️ ul. Garbarska,
▪️ ul. Świętojańska,
▪️ ul. Targowa.

(fot. Urząd Miasta Rumi)

Wg komunikatu miasta, koszt całej inwestycji to 100 000,00 złotych.

– Cały czas inwestujemy w poprawę bezpieczeństwa drogowego. W ostatnim czasie doświetliliśmy kilkadziesiąt przejść dla pieszych, na kilku z nich uniemożliwiliśmy zasłanianie widoczności poprzez ustawienie donic z kwiatami, systematycznie poprawiamy stan nawierzchni ulic. Budową spowalniaczy i wyniesionych przejść ograniczymy prędkość w miejscach, które mieszkańcy zgłaszali nam jako niebezpieczne. Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Apelujemy jednak do wszystkich kierowców, aby przestrzegali przepisów. Żadne rozwiązanie się nie sprawdzi, jeżeli nie zachowamy ostrożności – mówi Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi ds. inwestycji

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Ulica Kamienna w Rumi, a bezpieczeństwo

W lokalnych mediach ukazały się artykuły, w których mieszkańcy ul. Kamiennej w Rumi wypowiadają się na temat własnych pomysłów na poprawę bezpieczeństwa. Wśród propozycji padły:

  • Ograniczenie prędkości do 30 km/h
  • Wprowadzenie zakazu wyprzedzania
  • Wyniesienie przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną z czujnikiem prędkości
  • Poduszki berlińskie w okolicy skrzyżowania z ul. Świętego Józefa oraz posesji nr 52
  • Montaż tabliczki do istniejących znaków drogowych B35 z informacją „Nie dotyczy mieszkańców”

O sprawie możecie o przeczytać na stronach: https://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/36973-rumia-na-ulicy-kamiennej-ma-byc-bezpieczniej oraz https://rumia.naszemiasto.pl/rumia-mieszkancy-chca-poprawy-bezpieczenstwa-na-ulicy/ar/c1-7957243.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Bobbudowniczy

    Super tez wykonam taki spowalniacz za 9 tys z miłą chęcią, a ten na zjeździe z lasu na szmelcie na dzien dobry jest złe wykonany i cały już po zahaczany ciekawe ile wytrzyma ta fuszerka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *