Nowy ogród edukacyjny w Rumi

Nowy ogród edukacyjny w Rumi
Reklama
Reklama

Mieszkańcy Rumi mogą cieszyć się z nowej atrakcji w regionie – ogrodu edukacyjnego „Cztery Pory Roku”, który stanął przy Miejskim Domu Kultury (Park Starowiejski. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi mieszkańców na problem, jakim jest wymieranie pszczół.


Otwarcia ogrodu dokonali 20 maja (poniedziałek) uczniowie przedszkola Bajkowa Kraina oraz radna Karolina Rydzewska, dyrektor MDK Rumia Agnieszka Skawińska oraz Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi.

Reklama
Reklama

Uważam, że stworzenie tego obiektu było świetnym pomysłem. To bardzo ważne, by w przystępny sposób uczyć najmłodszych ekologii – tłumaczy Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi:

Młodzi rumianie mieli okazję tego dnia poznać ciekawostki z życia pszczół oraz informacje na temat miododajnych krzewów, z uwagą przechodząc od stanowiska do stanowiska i poznając rośliny przypisane kolejnym porom roku.

Dziś obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, więc to znakomita okazja, by nasz edukacyjny ogród mógł zaistnieć w świadomości mieszkańców. Od dawna marzyłam, aby przy MDK-u pojawiło się więcej kwiatów. Zależało mi również na tym, by uświadamiać ludzi, jak ważne są dla nas wszystkich pszczoły– opowiada Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK-u i pomysłodawca przedsięwzięcia:

Na zakończenie spotkania odbył się spektakl teatralny pod tytułem „Mała Ojczyzna”, w reżyserii Magdaleny Olszewskiej. Tematem przedstawienia było ratowanie pszczół.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *