Dzikie zwierzęta w parku w Janowie!

Dzikie zwierzęta w parku w Janowie!
Reklama
Reklama

Jak zapowiedziało miasto, w janowskim Parku Żelewskiego pojawią się nowi mieszkańcy! Wśród nich znajdzie się między innymi wilk, niedźwiedź czy wiewiórka.

Nie chodzi jednak o żywe zwierzęta, a o…drewniane rzeźby. 🙂 Wszystko za sprawą sześciu rzeźbiarzy, którzy właśnie rozpoczęli plenerowe prace. Efekty końcowe obróbki pni będziemy mogli sprawdzić w najbliższy piątek (24 maj). 🙂

Reklama
Reklama

Ariel Sinicki, przewodniczący rady miasta: „Zapraszamy wszystkich do przywitania nowych mieszkańców Parku Żelewskiego w Janowie. To miejsce jest coraz piękniejsze, a to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo. W tym roku zrealizujemy jeszcze budowę ulicy Filtrowej oraz zmodernizujemy tamtejszy plac zabaw.”

Warto wspomnieć, że w parku znajduje się już jedna galeria tego typu. Postawione kilkanaście lat temu rzeźby zostały jednak dość mocno zdemolowane (jak dobrze pamiętam, praktycznie zaraz po postawieniu) i są w opłakanym stanie. Miejmy nadzieje, że „nowi mieszkańcy” nie podzielą ich losu. 🙂

Ponad tydzień wcześniej, po zimowej przerwie, w Parku Żelewskiego w Rumi Janowie ponownie została uruchomiona fontanna. Więcej o niej pisałem w osobnym artykule.

Zobacz: Fontanna w Janowie znów działa!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *