Nowy rok szkolny w stylu Harryego Pottera? Tylko w Rumi! ;)

Nowy rok szkolny w stylu Harryego Pottera? Tylko w Rumi! ;)
Reklama
Reklama

Fani Harry’ego Pottera mogą pozazdrościć rumskim pierwszakom. W połowie sierpnia przyszli uczniowie wyciągnęli ze skrzynek pocztowych wyjątkowe listy. Mimo że korespondencja nie została nadana z Hogwartu, to zdaniem rodziców oraz dzieci miała w sobie domieszkę magii. Wszystko za sprawą akcji zorganizowanej wspólnie przez urząd miasta oraz szkoły.

W zbliżającym się roku szkolnym edukację rozpocznie ponad 600 dzieci z Rumi, przyjętych do 10 placówek publicznych i prywatnych. Dla części z nich pierwszy dzień w szkolne to wydarzenie oczekiwane z radością i ekscytacją. Spore grono maluchów nie może się już doczekać pierwszego dnia w szkole, ale dla niektórych był to powód do obaw. Nawiązywanie przyjaźni z rówieśnikami, poznawanie nowego miejsca i rozłąka z rodzicami mogą budzić u dzieci niepokój.

Reklama
Reklama
fot. Urząd Miasta Rumi

Zdając sobie z tego sprawę, przedstawiciele urzędu miasta oraz szkół postanowili w nietypowy sposób przygotować dzieci na nowe doświadczenia. Do każdego pierwszaka została wysłana oficjalna korespondencja: specjalnie zdobiona koperta, a w środku spersonalizowany oraz rymowany list z zaproszeniem.

– Z pomysłem wysyłania listów do przyszłych uczniów spotkałem się już kilkanaście lat temu za granicą. Forma, w jakiej my witamy pierwszaków, może nie jest taka sama, ale idea na pewno. Koperta jest zaadresowana bezpośrednio na dziecko i to jest właśnie najważniejsza rzecz. Dla niejednego dziecka jest to pierwsza w życiu okazja, by samodzielnie otworzyć korespondencję podpisaną jego nazwiskiem – mówi Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi do spraw społecznych. – Myślę, że ta pamięć o nich oraz indywidualny charakter listów powodują u pierwszaków zaskoczenie i radość – dodaje.

fot. Urząd Miasta Rumi

To nie pierwszy pomysł władz Rumi na umilenie dzieciom „wejścia w szkolną rodzinę”. Od dwóch lat we wrześniu organizowane jest uroczyste pasowanie na ucznia. W odbywającej się na hali MOSiR-u ceremonii uczestniczą setki pierwszaków, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, dyrektorzy, radni oraz burmistrzowie. Zwieńczeniem wydarzenia są pamiątkowe zdjęcia oraz występ artystyczny.

– Rozpoczęcie szkolnej edukacji to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego chcemy, żeby wszyscy zapamiętali ten dzień jako wyjątkowy – podsumowuje Piotr Wittbrodt.

fot. Urząd Miasta Rumi

Jak dostać się z Rumi do Hogwartu?

Słyszałeś już o tym, że słynny peron 9 i 3/4 został kiedyś przeniesiony do Rumi Janowa? Nie? W takim razie koniecznie sprawdź wpis: Rumia w alternatywnej rzeczywistości!

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Joanna Zinka

    Bardzo dobry pomysł! Moja Monika poczuła się bardzo wyróżniona…dziękujemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *