Budowa tunelu w Rumi Janowie – kolejne utrudnienia w ruchu

węzeł integracyjny rumia janowo inwestycja budowa przetarg tunel w janowie
Reklama
Reklama

W Rumi rozpoczyna się budowa tunelu pod torami oraz jego połączenie z drogą krajową. W związku z tym, w pierwszych dniach września wprowadzone zostaną zmiany w tymczasowej organizacji ruchu.Aktualizacja (26.10.2020):

W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie, w najbliższy czwartek (29 października) zostanie wprowadzona zmiana tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 6.

Reklama
Reklama


Budowa tunelu pod torami w Rumi – utrudnienia w ruchu!

  • Ulica Jana III Sobieskiego zostanie zwężona – w pierwszej fazie nieprzejezdny będzie zewnętrzny pas w kierunku Gdyni (pas od strony karczmy Zochlina). W późniejszym terminie ulica zostanie zwężona do jednego pasa w każdym kierunku, nieprzejezdne będą wówczas oba wewnętrzne pasy (te przy barierach drogowych).
  • Wylot z ul. Polnej i zjazd do karczmy Zochlina zostaną zamknięte, natomiast otwarte zostanie skrzyżowanie przy ul. Polnej.
Budowa tunelu w Rumi Janowie – kolejne utrudnienia w ruchu (źródło: Urząd Miasta Rumi)

Powyższa organizacja ruchu będzie obowiązywać najprawdopodobniej do końca października tego roku.

Przypominamy, że celem budowy węzła integracyjnego z tunelem jest usprawnienie ruchu drogowego poprzez połączenie dwóch części miasta – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Rumi. – Dzięki temu przedsięwzięciu możliwa będzie również integracja różnych środków transportu – powstaną m.in. parkingi, ścieżki rowerowe, kładki dla pieszych, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz wiaty autobusowe. Efekt końcowy będzie widoczny najprawdopodobniej w październiku 2022 roku – zapowiada miasto.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *