Będzie nowy teatr w Rumi! Znamy repertuar i datę otwarcia

Będzie nowy teatr w Rumi! Znamy repertuar i datę otwarcia
Reklama
Reklama

Dzięki współpracy Miejskiego Domu Kultury w Rumi z Galerią Rumia na poziomie +1 centrum handlowego zagości działający przy miejskiej jednostce Pomorski Teatr Nobilis.

W jednym z boksów Galerii Rumia (ul. Sobieskiego), po wykonaniu remontu, będzie się mieścić siedziba 8-osobowego zespołu artystycznego. Jak zapowiada urząd miasta, będzie to miejsce otwartych i biletowanych wydarzeń: warsztatów, spotkań, pokazów, koncertów czy spektakli.

Reklama
Reklama
Wicedyrektor artystyczny Agnieszka Skawińska i dyrektor MDK-u Michał Gaj z kluczami do boksu
Wicedyrektor artystyczny Agnieszka Skawińska i dyrektor MDK-u Michał Gaj z kluczami do boksu (fot. UM Rumia)

Kiedy otwarcie teatru? Jaki będzie repertuar?

Kwiecień 2024 r.
10.04 – „Ekomelodie – Lekcje z kulturą* godz.10:30, 11:45
12.04 – Premiera: „Galeria Piosenki” Inauguracja sceny, godz. 18:00.
17.04 – „Obóz” reż. P.Lewicki – Lekcje z kulturą* godz. 10:30 i 12:30
24.04 – „Obóz” reż. P.Lewicki- Lekcje z kulturą* godz. 10:30 i 12:30

Koncert inauguracyjny Galeria Piosenki” w Galerii Rumia odbędzie się 12 kwietnia. Wystąpią w nim artyści Pomorskiego Teatru Nobilis: Agnieszka Babicz-Stasierowska, Aga Skawińska, Ola Lis, Piotr Lewicki, Angelika Okroj, Joanna Rudychowska-Wrzałek, Agnieszka Lubocka-Grzywna, Zbigniew Kosmalski.

Miejski Dom Kultury w Rumi rozpoczął dystrybucję wejściówek na wydarzenie. Możesz się po nie zgłosić do sekretariatu MDK Rumia (ul. Adama Mickiewicza 19). Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 3 bezpłatne wejściówki.

Koncert inauguracyjny "Galeria Piosenki" w Galerii Rumia

Maj 2024 r.
8.05 – „Fredro” reż. P. Lewicki – Lekcje z kulturą* godz. 10:30 i 12:30
10.05 – Koncert „Piosenki portowe” Ola Lis, Ignacy Wiśniewski godz. 18:00. Bilety: bilet ulgowy – 25zł, normalny 35zł.
15.05 – „Fredro” reż. P. Lewicki – Lekcje z kulturą* godz. 10:30 i 12:30
22.05 – „O Witce, co chciała być stolemką” , kons. reż. P.Srebrowski – Lekcje z kulturą*, godz. 10:30 i 12:30.
29.05 – „O Witce, co chciała być stolemką” , kons. reż. P.Srebrowski – Lekcje z kulturą*, godz. 10:30 i 12:30.

Pomorski Teatr Nobilis

Pomorski Teatr Nobilis, formalnie jako sekcja teatralna MDK-u, działa na terenie Rumi od 2015 roku, realizując spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych.

Grupa została utworzona z myślą o mieszkańcach miasta oraz ich dostępie do kultury wysokiej. Inicjatorką projektu jest Agnieszka Skawińska, która początkowo tworzyła grupę z amatorami, jednak gdy nawiązała współpracę z Piotrem Lewickim, teatr zaczął działać na poziomie zawodowym (jako teatr repertuarowy). Od roku 2019 roku do składu liderów teatru dołączyła Ola Lis, która odpowiada za kwestie menadżerskie zespołu. Pomorski Teatr Nobilis zrealizował już ponad 11 premier, angażując zawodowych aktorów, muzyków, reżyserów oraz realizatorów. Grupa tworzy również autorskie spektakle i adaptacje. W swojej ofercie posiada także koncerty dla dzieci i dorosłych, recitale oraz różnorodne warsztaty. Spektakle można oglądać nie tylko na terenie miasta.

Galeria Rumia

Galeria Rumia to nowoczesny obiekt przy ul. Sobieskiego. Powierzchnia najmu to ponad 16 800 mkw. Do dyspozycji klientów jest zadaszony parking, który pomieści 460 samochodów. Na trzech poziomach znajduje się 90 lokali, przeznaczonych na sklepy oraz punkty usługowe. Wśród głównych najemców znajdziemy m.in.:  Biedronkę, Cropp, House, Monnari, KIK, Pepco, Empik, NEONET, klub fitness Calypso, multipleks kinowy Multikino czy drogerię Rossmann.

Na początku października 2021 roku Galeria Rumia została przejęta przez firmę GT (PKB Inwest Budowa/MDP). Inwestor już na wstępie zapowiedział znaczące zmiany w funkcjonowaniu galerii.

We osobnym wpisie na blogu zamieszczam kolejne informacje na temat firm, które podpisały nowe lub odnowiły stare umowy na wynajem pomieszczeń w Galerii Rumia.

(Wpis opracowałem na podstawie materiałów prasowych UM Rumia, MDK Rumia i Galerii Rumia. Zdjęcie tytułowe: zdjęcie ilustracyjne)

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *