InwestycjeWiadomości

Galeria Rumia przedłuża i podpisuje umowy. Salon House w nowej odsłonie

Galeria Rumia przedłuża i podpisuje umowy. Salon House w nowej odsłonie
Reklama Reklama

Nowy zarządca Galerii Rumia poinformował o podpisaniu umów z kolejnymi najemcami. Zmiany mają pojawić się jeszcze w tym półroczu.

Galeria Rumia

Galeria Rumia to nowoczesny obiekt przy ul. Sobieskiego. Powierzchnia najmu to ponad 16 800 mkw. Do dyspozycji klientów jest zadaszony parking, który pomieści 460 samochodów. Na trzech poziomach znajduje się 90 lokali, przeznaczonych na sklepy oraz punkty usługowe. Wśród głównych najemców znajdziemy m.in.:  Biedronkę, Cropp, House, Monnari, KIK, Pepco, Empik, NEONET, klub fitness Calypso, multipleks kinowy Multikino czy drogerię Rossmann.

Na początku października 2021 roku Galeria Rumia została przejęta przez firmę GT (PKB Inwest Budowa/MDP). Inwestor już na wstępie zapowiedział znaczące zmiany w funkcjonowaniu galerii. We wpisie poniżej zamieszczam kolejne informacje na temat firm, które podpisały nowe lub odnowiły stare umowy na wynajem pomieszczeń w Galerii Rumia.

Adres Galerii Rumia: ul. Sabata 1, 84-230 Rumia.
Godziny otwarcia: 10.00 – 21.00.

Biedronka nadal w Galerii Rumia. Umowa najmu na kolejne 15 lat (22.02.2022 r.)

Biedronka to największa sieć spożywcza w Polsce. W rumskiej galerii otworzyła się w 2014 roku. Znajduje się na poziomie “– 1” i zajmuje powierzchnię ok. 1200 mkw. Firma właśnie przedłużyła umowę najmu na kolejne 15 lat. W najbliższym czasie planowana jest przebudowa i unowocześnienie lokalu.

“Przedłużenie umowy jest wynikiem rosnących obrotów najemcy, a także coraz większej lojalności Klientów, którzy chętnie wracają do Galerii Rumia. Przemyślana strategia rozwoju oraz bogata oferta eventowa przekłada się na coraz większy footfall w galerii” – czytamy w komunikacie firmy.

Rossman przedłuża umowę z Galerią Rumia (26.02.2022 r.)

Pojawił się kolejny komunikat, o przedłużeniu umowy z drogerią Rossman. Marka przedłużyła umowę najmu o kolejne 5 lat. Rossmann to największa sieć drogerii w Polsce, mająca w swojej ofercie m.in. kosmetyki do makijażu, perfumy i ponad 22 tys. innych produktów.

Reklama Reklama

Ze względu na proces rekomercjalizacji i wprowadzanie nowych najemców do obiektu, drogeria Rossmann zmienia także lokalizację, nieznacznie zwiększając swoją powierzchnię.

“Zmiana lokalizacji w Galerii będzie także okazją do przebudowy i unowocześnienia salonu, dzięki czemu klienci już niebawem będą mogli odwiedzać zupełnie nowy salon Rossmann w odświeżonej formie.”

(fragment komunikatu)

Planowane otwarcie drogerii Rossmann w nowej lokalizacji zaplanowano na 5 marca.

Otwarcie sklepu Sinsay w Galerii Rumia (27.04.2022 r.)

Galeria Rumia pozyskała kolejnego nowego najemcę. Mowa tu o marce modowej Sinsay, która w galerii otworzy jeden z największych salonów odzieżowych w województwie pomorskim.

Sinsay to marka istniejąca na polskim rynku od 2013 roku. Należy do firmy LPP. Poza modą dla nastolatek, oferuje ubrania i dodatki dla kobiet oraz mężczyzn, a także odzież dla dzieci. Całość uzupełnia asortyment wyposażenia wnętrz oraz akcesoriów.

Sklep uzupełni ofertę odzieżową w Galerii Rumia, która posiada tu już dwie swoje marki: Cropp oraz House. Salon ma być dwupiętrowy, na piętrze „0” oraz „+1”. Zajmie powierzchnię ok. 1300 mkw.

Sinsay w Galerii Rumia otworzy się w najbliższy czwartek 28 kwietnia. W sobotę 30 kwietnia na klientów będzie czekał całodzienny rabat na nową kolekcję w wysokości -20%, a zakupy umili muzyka grana przez Dj’a.

Otwarcie sklepu Action w Rumi (12.05.2022 r.)

Oficjalne otwarcie sklepu sieci Action w Galerii Rumia (ul. Sabata 1) odbyło się 12 maja 2022 r. (czwartek). Sklep Action znajdzie się na poziomie -1 i będzie zajmował powierzchnię ponad 880 m².

Więcej w osobnym wpisie na blogu: Sklep “Action” w Rumi.

Salon House w nowej odsłonie (22.06.2022 r.)

W środę 22 czerwca powitamy w Galerii Rumia sklep marki House w nowej odsłonie. Salon został powiększony o ponad 200m2 i znajdzie się w nowej lokalizacji na poziomie „0” tuż przy wejściu głównym do Galerii.

Sklep zaaranżowany został zgodnie z najnowszym konceptem marki House i dzięki większej powierzchni, klienci znajdą w nim jeszcze więcej najnowszych trendów modowych. Marka House kierowana jest do młodych, kreatywnych i odważnych ludzi ceniących sobie autentyczność i wygodę. W jej asortymencie znajdziemy odzwierciedlające najnowsze modowe trendy kolekcje dla niej i dla niego, akcesoria i dodatki, a także szeroki wybór strojów plażowych, które będą niezbędne podczas zbliżających się wakacji.

House należy do firmy LPP, która w Galerii Rumia posiada już swoje marki: Cropp oraz otwarty niedawno Sinsay. Odświeżenie i powiększenie salonu marki House to kolejny etap zmian w Galerii Rumia, a już w najbliższym czasie możemy oczekiwać kontynuacji procesu przemiany obiektu i kolejnych informacji z tym związanych.

Co buduje się w Rumi?

Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej)

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =